چگونه می توان OScommerce را در کنترل پنل WSP نصب نمود؟

 

از طریق آدرس : cp.yourdomain  ( به جای yourdomain  نام دامین خود را وارد نمایید ) وارد کنترل پنل هاست خود شوید.

در قسمت databases گزینه  MySQL 5.xرا انتخاب نمایید.

در پنجره باز شده بر روی دکمه Create Database کلیک کرده و در صفحه جاری نام پایگاه داده  دلخواه را وارد نمایید .

در پنجره  ظاهر شده نام پایگاه داده و کاربر مجاز به استفاده از آن را (در صورت وجود ) مانند  شکل مشخص نمایید و  بروی دکمه save کلیک کنید.

حال بر روی "Create User " کلیک نمایید در صفحه جاری یک نام کاربری و رمز عبور برای دیتابیس مورد نظر با نام دلخواه وارد نموده و تیک کنار نام دیتابیس مربوطه را زده و سپس روی گزینه save  کلیک نمایید.

در این مرحله به قسمت File Manager رفته و فلدری که به نام دامین شما می باشد را انتخاب نمایید در صفحه جاری با کلیک برروی آیکون قفل مقابل فلدر wwwroot 

گزینه Write  را برای این فلدر  انتخاب و روی گزینه save  کلیک نمایید .

حال روی فلدر wwwroot کلیک نمایید و فایل زیپ CMS  را با کلیک برروی گزینه Upload  ، آپلود نمایید. (می توانید با استفاده از نرم افزارهای جانبی مانند cuteftp هم  فایل زیپ را upload  نمایید)

 

بعد از unzip شدن فلدر ، کافیست در مرورگر آدرس سایت خود را وارد تا  صفحه پیکربندی ذیل ظاهر شود.

   

 

صفحه خوش آمدگویی ظاهر می شود . بر روی ادامه کلیک کنید .

 

 


 

در این صفحه آدرس دیتابیس سرور، نام کاربری دیتابیس ، رمز عبور مربوطه و نام دیتابیس را به ترتیب در فیلدها وارد نمایید. ( فیلد مربوط به پیشوند جداول به صورت اختیاری بوده و نیازی نیست آن را تغییر دهید ).

 

نکته : برای یافتن آدرس دیتابیس سرور کافیست به بخش Databases  کنترل پنل هاست خود رفته و روی گزینه Browse Database (که مقابل نام دیتابیس موجود قرار دارد ) کلیک نمایید. در صفحه جاری  همانطور که در شکل زیر نمایش داده شده، آدرس آی پی سرور بانک اطلاعاتی در آدرس بار موجود می باشد.

   

(لازم به ذکر است که می توانید از این صفحه برای اتصال به قسمت وب بیس دیتابیس نیز استفاده نمایید)

 

همچنین می توانید با وارد شدن به کنترل پنل هاست از مسیر Domains > yourdomain > Edit DNS zone Records و مشاهده  Data مربوط به رکورد mySQL آدرس IP مربوط به دیتابیس سرور را مشاهده و استفاده نمایید.
(امکان استفاده از آدرس :
mysql.yourdomainname   را نیز خواهید داشت )

 

 

 

بعد از وارد نمودن اطلاعات پایگاه داده بر روی ادامه کلیک نمایید.

در این پنجره آدرس سایت به همراه فولدر ریشه بر روی هاست به طور اتوماتیک دریافت می شود و کافی است شما بر روی دکمه  ادامه کلیک کنید .


در این پنجره مشخصات فروشگاه به همراه مشخصات مدیر برای ورود به بخش مدیریت را طبق فرم موجود وارد نمایید و بر روی ادامه کلیک کنید .

عملیات با موفقیت انجام شد .

برای ورود به بخش مدیریت روی دکمه ابزار مدیریت کلیک ویا آدرس   http://yourdomain/admin (به جای yourdomain  نام دامین خود را وارد نمایید )  را در مرورگر وارد نمایید .