آموزش تنظیمات نرم افزار outlook 2020

جهت اتصال ایمیل به outlook ابتدا باید نرم افزار اوت لوک را راه اندازی کنید. برای اینکار برنامه‌ی اوت لوک را باز کنید.


مطابق تصویر زیر روی File کلیک کنید.


وارد صفحه‌ی Account Information خواهید شد. روی Add Account کلیک کنید.سپس صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود که باید آدرس ایمیل هاست خود را در فیلد موجود وارد کرده و سپس روی دکمه Connect کلیک نماییددر مرحله بعد لیستی از انواع مختلف تنظیمات تحت عنوان Advanced setup به شما نشان داده می شود که باید از میان گزینه های موجود، گزینه IMAP یا POP را انتخاب نمایید.


در صورتی که میخواهید از پروتکل ssl در تنظیمات نرم افزار استفاده کنید نام دامنه خود را (mail.yordomain.com) در آدرس بار مرورگر خود سرچ کنید نام دامنه شما به هاست نیم سرور ریدایرکت میشود و هاست نیم سرور را در قسمت Incoming mail server و Outgoing mail server قرار دهید.

مثال:


Redirects to:تنظیم ایمیل هاست با Outlook


حال باید اطلاعات اکانت خود را کامل کنید.


  1. Incoming mail server : در این بخش آدرس سرور دریافت کننده را وارد کنید. (mail.youdomain.com)     

در این قسمت به جای mail.youdomain.com نام دامنه خود را وارد کنید*

در قسمت port میتوانید از پورت های زیر استفاده کنید:
پیش فرض : 110

port ssl/tls: 995

  1. Outgoing mail server : آدرس سرور ارسال کننده ایمیل را وارد کنید. ( این فیلد هم مانند فیلد قبلی)

در قسمت port میتوانید یکی از پورت های زیر استفاده کنید:
پورت پیش فرض : 25، 2525

port ssl: 465
port tls: 587

جهت استفاده از پروتکل ssl باکس Encryption metod را بر روی SSL/TLS تنظیم کنید. بعد از اینکه اطلاعات مورد نظر را وارد کردید، باید روی دکمه Next کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شده ذخیره شود.


در صورتی که اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید، صفحه پایین به شما نشان داده می شود که باید رمز ایمیلی که قصد اتصال outlook به آن را دارید را وارد کرده و روی دکمه Connect کلیک نمایید


در نهایت صفحه جدید دیگری به شما نشان داده می شود که پیغام اضافه شدن موفقیت آمیز آدرس ایمیل در آن وجود دارد. در این مرحله تنها کافی است روی دکمه Done کلیک کنید تا وارد صفحه مدیریت ایمیل هاست خود در outlook شوید

ایمیل شما بصورت صحیح به Outlook متصل شده است. از این پس برای ورود به ایمیل outlook به راحتی میتوانید از منو سمت راست، ایمیل مورد نظر خود را انتخاب کنید.