بررسی منابع Resource usage

جهت بررسی گزارش کوتاه از میزان مصرف هاست می توانید از روش زیر استفاده نمایید:
وارد سی پنل شوید. برای مشاهده سریع، در نوار کناری سمت راست، پیمایش کنید تا میزان استفاده از CPU را مشاهده کنید.

جهت بررسی کامل میزان مصرف هاست می توانید از روش زیر استفاده نمایید:
1) وارد cPanel وب سایت خود شوید
2) به قسمت Metrics بروید و روی “Resource Usage” کلیک کنید.
3) در صفحه استفاده از منابع، cPanel خلاصه ای را برای حساب شما نمایش می دهد. بسته به میزان استفاده از منابع حساب خود، ممکن است موارد زیر را مشاهده کنید: 
  •  سایت شما در 24 ساعت گذشته مشکلی نداشته است: اگر این پیام را دریافت کردید، حساب شما در 24 ساعت گذشته هیچ محدودیتی ایجاد نکرده است.
  • سایت شما در 24 ساعت گذشته محدود شده است: اگر این پیام را دریافت کنید، حساب شما حداقل یک محدودیت منبع را در 24 ساعت گذشته فعال کرده است. cPanel اطلاعات بیشتری در مورد اینکه کدام منبع (یا منابع) محدودیت را ایجاد کرده است را نمایش می دهد. 
  •  ممکن است سایت شما به زودی به محدودیت منابع برسد: این پیام هشداری است مبنی بر اینکه حساب شما ممکن است در آینده نزدیک باعث محدودیت منابع شود. cPanel اطلاعات اضافی درباره اینکه کدام منبع در معرض خطر ایجاد محدودیت است را نمایش می دهد.
4)برای مشاهده اطلاعات دقیق استفاده از منابع برای حساب خود، روی دکمه جزئیات کلیک کنید یا روی برگه استفاده فعلی کلیک کنید. cPanel نمودارهای استفاده و جدول استفاده را نمایش می دهد:
  • به طور پیش فرض، cPanel اطلاعات استفاده از منابع را برای روز جاری نمایش می دهد. برای تغییر بازه زمانی نمایش داده شده، در کادر لیست Timeframe، محدوده زمانی نمایش داده شده را انتخاب کنید. در لیست باکس Time Unit، فاصله بین نقاط داده نمایش داده شده را انتخاب کنید.
5)برای مشاهده عکس‌های فوری استفاده از منابع، روی تب Snapshot کلیک کنید. بسته به میزان استفاده از منابع حساب شما، cPanel ممکن است لیستی از فرآیندها و لیستی از جستجوهای پایگاه داده را نمایش دهد:    
  • از دکمه های جهت دار برای مشاهده عکس های فوری به ترتیب استفاده کنید.    
  •  از کادر فهرست تقویم برای انتخاب تاریخ خاصی برای مشاهده استفاده کنید.     
  • از کادر لیست Snapsot برای انتخاب عکس فوری برای زمان خاصی برای مشاهده استفاده کنید: