ایجاد اکانت ftp در cPanel و نحوه اتصال آن


ابتدا از طریق راهنما وارد کنترل پنل هاست خود شوید.


در قسمت Files، روی گزینه FTP Accounts کلیک کنید.در قسمت Add FTP Account مقادیر خواسته شده را وارد میکنیم.Log in: در این قسمت نام دلخواه برای اکانت ftp انتخاب می کنیم.

passsword: رمز عبور اکانت FTP وارد میکنیم. توجه داشته باشید که سیستم cPanel رمز عبور شما را ارزیابی می کند و نشانی را در نوار Strength نشان می دهد. اگر رمز عبور شما قوی در نظر گرفته شود، نوار سبز می شود. اگر برای ایجاد رمز عبور قوی به کمک نیاز دارید، روی Password Generator کلیک کنید.

رمز عبور خود را مجدداً در قسمت Password (Again) وارد کنید


Directory: فهرست اصلی حساب را در قسمت Directory وارد کنید. اینجا جایی است که سطح دسترسی کاربر را تعیین می کنید. به عنوان مثال، public_html به عنوان فهرست اصلی به این معنی است که کاربر می تواند به هر دایرکتوری و فایلی در داخل پوشه public_html دسترسی داشته باشد. با این حال، کاربر نمی‌تواند به پوشه‌های خارج از پوشه public_html دسترسی داشته باشد.

Quota:حجم پهنای باند (مقدار آپلود و دانلود) اکانت FTP را تعیین میکنیم.

در آخر بر روی گزینه Create FTP Account کلیک می کنیم.حال از قسمت FTP Accounts میتوانید اکانت ftp ساخته شده را مشاهده و مدیریت نمایید.


جهت اتصال به ftp نرم افزار filezilla را در سیستم شخصی خود اجرا میکنیم.Hose: در این قسمت FTP server را وارد می کنیم.
Username: در این قسمت FTP Username را وارد میکنیم.
password: پسورد اکانت ftp را در این قسمت وارد میکنم.
port: جهت اتصال به اکانت ftp میتوان از پورت 21 استفاده کنیم.همچنین جهت اتصال از طریق ftp میتوانید از ip و یوزر نیم و پسورد ورود به cpanel جهت اتصال به نرم افزار filezilla استفاده نمود.


IP سرور را میتوانید از قسمت General Information و گزینه Shared IP Address مشاهده کنید.