ایجاد اکانت ftp در cPanel و نحوه اتصال آن

چگونه یک حساب FTP در سی پنل ایجاد کنیم؟


اگر حساب روی یک IP مشترک است، به این معنی که بین چندین دامنه به اشتراک گذاشته شده است، باید از نام کاربری کامل حساب FTP - مانند test@my-site.com - و رمز عبور برای ورود به FTP استفاده کنید.


ایجاد یک اکانت FTP:


برای ایجاد یک کاربر FTP در cPanel مراحل زیر را دنبال کنید:

1- وارد حساب Cpanel خود شوید.
2- در قسمت Files، روی FTP Accounts کلیک کنید.3- در قسمت Add FTP Account، قسمت Login را با نام کاربری مورد نظر پر کنید.


4- رمز عبور را در قسمت Password وارد کنید. لطفاً توجه داشته باشید که سیستم cPanel رمز عبور شما را ارزیابی می کند و نشانی را در نوار Strength نشان می دهد. اگر رمز عبور شما قوی در نظر گرفته شود، نوار سبز می شود. اگر برای ایجاد رمز عبور قوی به کمک نیاز دارید، روی Password Generator کلیک کنید.
5- رمز عبور خود را مجدداً در قسمت Password (Again) وارد کنید.
6- فهرست اصلی حساب را در قسمت Directory وارد کنید. اینجا جایی است که سطح دسترسی کاربر را تعیین می کنید. به عنوان مثال، public_html به عنوان فهرست اصلی به این معنی است که کاربر می تواند به هر دایرکتوری و فایلی در داخل پوشه public_html دسترسی داشته باشد. با این حال، کاربر نمی‌تواند به پوشه‌های خارج از پوشه public_html دسترسی داشته باشد.
7- یک سهمیه برای حساب FTP تنظیم کنید یا نامحدود را انتخاب کنید. این مقدار حداکثر پهنای باند فضایی که یک کاربر FTP می تواند استفاده کند را تعیین می کند.
8- روی ایجاد حساب FTP کلیک کنید.
9- به پایین بروید تا حساب جدید خود را در قسمت FTP Accounts فهرست کنید.

از این بخش می‌توانید رمز عبور را تغییر دهید، سهمیه را تغییر دهید، کلاینت‌های FTP را پیکربندی کنید یا اگر دیگر به آن نیاز ندارید، حساب را حذف کنید. همچنین در این بخش می توانید آدرس ، نام کاربری و رمز عبور اکانت FTP خود را مشاهده کنید و برای متصل شدن به این اکانت از همین اطلاعات استفاده کنید.

برای اتصال به اکانت FTP خود می توانید از نرم افزار FileZila استفاده نمائید ، می توانید از این مقاله لینک مقاله استفاده نمائید.