ایجاد پسورد برای فولدر خاص Directory Privacy

حفاظت از رمز عبور به شما امکان می دهد دسترسی به محتوایی را که نمی خواهید در دسترس عموم قرار گیرد کنترل کنید و از کشف و نمایان سازی محتوا توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو جلوگیری کنید.

چرا رمز عبور، از یک دایرکتوری محافظت می کند؟

معمولاً برای محافظت از بارگیری‌ها، فایل‌ها یا صفحاتی استفاده می‌شود که شما فقط می‌خواهید افراد خاصی به آنها دسترسی داشته باشند، نحوه محافظت از Directory‌ها  به محدود کردن محتوا در زمانی که نمی‌خواهید در دسترس عموم قرار گیرد کمک می‌کند.

چگونه یک دایرکتوری را با رمز عبور محافظت کنیم

مرحله 1: قبل از شروع، باید به cPanel وب سایت خود دسترسی داشته باشید. این اطلاعات توسط میزبان وب شما در اختیار شما قرار می گیرد. روند بسیار سریع است.

وارد cPanel شوید و قسمت Files را پیدا کنید. روی گزینه Directory Privacy کلیک کنید.
مرحله 2: این بخش از cPanel به حفاظت از رمز عبور اختصاص داده شده است. بنابراین، این اولین مرحله نحوه قرار دادن رمز عبور در یک پوشه است. اکنون لیست کاملی از همه فهرست های وب سایت خود را مشاهده خواهید کرد. می‌توانید روی یک فهرست کلیک کنید تا به زیرشاخه‌های آن دسترسی پیدا کنید، که می‌تواند با رمز عبور نیز محافظت شود. در سمت راست دایرکتوری، دکمه Edit را مشاهده خواهید کرد، به شما امکان می دهد دایرکتوری را با رمز عبور محافظت کنید. بر روی دکمه Edit برای دایرکتوری که می خواهید رمز عبور برای آن تعیین کنید، کلیک کنید.

توجه: یک ستون Private وجود دارد که به شما می گوید که آیا دایرکتوری قبلاً رمز عبور دارد یا خیر.
مرحله 3: دو مرحله برای محافظت از یک دایرکتوری با رمز عبور وجود دارد. اولین مورد شامل انتخاب یک نام برای دایرکتوری شما است، و دوم این است یک رمز عبور به یک پوشه اضافه کنید.

checkbox کوچک Password protect this directory را علامت بزنید که Text box زیر آن را باز می کند. در اینText box باید یک نام برای دایرکتوری وارد کنید. پس از اتمام کار بر روی دکمه Save کلیک کنید.

توجه: نباید نام واقعی دایرکتوری باشد. به طور خودکار your directory name محافظت شده را در این بخش متن اضافه می شود.
مرحله 4: بخش دوم فرآیند ایجاد یک کاربر جدید است، که بتواند به دایرکتوری دسترسی داشته باشد. این بخش نمی تواند با اطلاعات شما یکسان باشد، شما باید یک نام کاربری و رمز عبور جدید وارد کنید.

مطمئن شوید که اطلاعات ورود این کاربر منحصر به فرد را یادداشت کرده اید. در صورت از دست دادن می تواند مشکلات زیادی ایجاد شود. پس از وارد کردن رمز، دکمه Save را کلیک کنید.مراحل فعالسازی Directory Privacy به پایان رسید.