ایجاد Python

راه اندازی اپلیکیشن پایتون در کنترل پنل سی پنل


پایتون یک زبان برنامه نویسی مفسری (interpreted)، شی گرا (Object-Oriented) و سطح بالا است. 

پایتون زبانی قدرتمند با یادگیری آسان محسوب می‌شود و به همین دلیل برنامه نویسان مبتدی و حرفه‌ای را به سمت خود جذب کرده است. می‌توان گفت پایتون یک زبان همه منظوره است؛ به بیان دیگر، می‌توان آن را برای هر کاری، مانند تحلیل داده‌ها، محاسبات عددی، نرم افزارهای دسکتاپ و طراحی وب‌سایت به کار برد.
در این مقاله قصد داریم به نحوه راه اندازی اپلیکیشن پایتون در سی پنل بپردازیم. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توان وب اپلیکیشن‌های ایجاد شده بر پایه پایتون و توسط فریم ورک‌هایی مانند Django، Flask، Pyramid را اجرا کرد.
پس از ورود به سی پنل در قسمت پایین صفحه بخش Software را پیدا کرده و روی گزینه Setup Python App کلیک کنید.در صفحه ای که باز می شود روی گزینه create application کلیک می کنیم.
در صفحه بعدی ورژن پایتون به همراه نام دامنه ای که می خواهیم پروژه را روی آن ران کنیم را انتخاب می کنیم.
در قسمت application root هم نام پروژه را به دلخواه وارد می کنیم.
دقت کنید نیاز نیست در application startup file و application entry point چیزی وارد کنید بعد از زدن create این بخش ها به صورت اتوماتیک توسط سیستم پر می شود. 
حال اپلیکیشن پایتون شما ایجاد شده و شما در صفحه‌ای مشابه قسمت زیر می‌توانید مشخصات آن را مشاهده نمایید.در قسمت WEB APPLICATIONS می‌توانید اپلیکیشن های پایتون ایجاد شده روی هاست را مشاهده و مدیریت نمایید. 


اکنون با لود آدرس وب‌سایت در مرورگر با پیام زیر روبرو می‌شوید که به معنای در حال اجرا بودن اپلیکیشن اجرا شده است. همچنین با مراجعه به بخش File Manager سی پنل می‌توانید در روت هاست مسیر ایجاد شده برای پروژه بنام azaronline-python و همچنین پوشه virtualenv را که نگه‌دارنده فایل‌ها و ماژول‌های پایتون است را مشاهده نمایید.