نحوه ریستور بکاپ سی پنل با jetbackup 5


در اولین گام از فرآیند ریستور بکاپ سی پنل با jetbackup  طبق "راهنما" پنل مدیریتی هاست خود شوید.

پس از آن از قسمت Files روی دکمه Jetbackup کلیک کنید.


 1. سپس از طریق قسمت Restore & Download زیر منوی  مورد نظرتان که قصد رستور کردن آن را انتخاب کنید به عنوان مثال می توانید تنها دیتابیس های هاست را ریستور کنید یا اینکه با کلیک روی گزینه فول بکاپ تمامی اطلاعات شامل دیتابیس، یوزرها، اطلاعات روت و… ریستور نمایید. در این بخش تب هایی تحت عناوین زیر مشاهده می شود با توجه به نیاز خود روی یکی از تب ها کلیک کنید:        

  • Full Backup: فول بکاپ و نسخه کاملی از کل هاست (شامل دیتای روت+ دیتابیس ها و…)

  • Home Directory: بکاپی از فایل های موحود روی هاست

  • Cron Jobs: نسخه بکاپ کرون جاب ها و برنامه های زمانی تعریف شده روی هاست

  • Database: نسخه هایی از دیتابیس های موجود روی هاست شما

  • Databasa Users: یوزرهایی که برای دیتابیس های خود تعریف نموده اید.

  • DNS Zone: نسخه هایی از dns ها

  • Certificates: سرتیفیکت ها همچون گواهی ssl

  • Email Accounts: نسخه ای از ایمیل های هاست

  • FTP Accounts: نسخه هایی از اکانت های ftp هاست         

 2.     

در این تصویر ما قصد فول بکاپ را بازگردانی کنیم پس زیر منویی که تحت عنوان Full Backups قابل مشاهده است را انتخاب می کنیم.

                                                                                   


در صفحه جدیدی که باز می شود، شما لیستی از فایل های بکاپ گیری شده را مشاهده خواهید کرد. در این لیست شما می توانید اطلاعات مربوط به هر یک از بکاپ های موجود را به صورت جداگانه مشاهده نمایید. اطلاعاتی که برای هر بکاپ قابل مشاهده است عبارت است از:


 • Created: این بخش مربوط به نمایش زمانی است که بکاپ گیری خودکار صورت گرفته و تاریخ و زمان آن را به شما نمایش می دهد. بازه های زمانی بکاپ گیری در شرکت های هاستینک مختلف متفاوت است.

 • Schedules: این قسمت به شما نشان می دهد این بکاپ روزانه، هفتگی یا ماهانه تهیه شده است.

 • Stracture: در این قسمت شما می توانید نوع بکاپی که گرفته شده است را مشاهده نمایید.

 • Destination: با استفاده از این بخش شما می توانید متوجه شوید که بکاپ تهیه شده در چه مسیری از هاست ذخیره شده است. این گزینه بسیار کاربردی است.

 • Note: اگر تمایل دارید یادداشتی را روی بکاپ مورد نظر خود قرار دهید یا آن را نشانه گذاری کنید، می توانید از طریق این بخش اقدام نموده و با دابل کلیک روی بخش Double click to add Note متن یادداشت خود را وارد نمایید.

 • Size: در این قسمت شما می توانید سایز بکاپ گرفته شده را برحسب MB مشاهده نمایید. بدین ترتیب می توانید به راحتی متوجه شوید که بکاپ های صورت گرفته چقدر از حجم هاست شما را شغال کرده اند.

       
     

حال در راستای ریستور بکاپ سی پنل پس از انتخاب بکاپ مورد نظر با توجه به تاریخ آن  باید روی دکمه  کلیک کنید:


در این مرحله وارد پنجره Restore Summary می شوید که از طریق آن می توانید آیتم های موجود در فایل بکاپ را مشاهده نموده و از طریق Remove items هر کدام از آیتم هایی که به آن نیازی ندارید را حذف کرده و سپس از طریق دکمه Restore Selected Items اقدام به ریستور کنید و در غیر اینصورت با کلیک روی گزینه Cancel فرایند ریستور بکاپ را متوقف کنید. در صورتیکه تمایل داشته باشید بکاپ مورد نظر در صف ریستور قرار بگیرد می توانید گزینه Go to Queue after I click Restore را انتخاب کنید.


بدین ترتیب فرآیند ریستور بکاپ آغاز می شود. لازم است در نظر داشته باشید که فرآیند ریستور بکاپ با توجه به حجم بکاپ ممکن است متغیر باشد. در نتیجه باید منتظر باشید تا فرآیند ریستور به صورت کامل صورت گیرد.


چگونگی دانلود بکاپ با jetbackup در سی پنل


به منظور دانلود بکاپ با jetbackup در سی پنل شما باید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:


همانند حالت قبل با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود وارد پنل مدیریت هاست سی پنل خودتان شوید.

سپس از میان آیتم های موجود در قسمت Restore & Download بر روی هر آیکونی که قصد دانلود بکاپ آن را دارید کلیک کنید که در این تصویر ما قصد دانلود یکی از بکاپ های موجود در قسمت فول بکاپ را داریم پس روی منو Full Backup کلیک نمایید.

در صفحه جدید مربوط به Restore & Download روی بکاپ مورد نظر کلیک کنید تا در حالت انتخاب قرار بگیرد سپس بر روی دکمه نارنجی رنگ Download کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.


سپس در صفحه باز شده با کلیک بر روی Download Selected Items اقدام به دانلود بکاپ مورد نظر کنید
برای دانلود بکاپ مورد نظر به تب Downloads رفته و با انتخاب دکمه نارنجی رنگ Downloads مقابل آن بکاپ مورد نظر را در سیستم خود دانلود و ذخیره نمایید. توجه داشته باشید که بکاپ های موجود در ین بخش به مدت یک هفته نگهداری خواهند شد پس در صورت نیاز به دانلود باید قبل از پایان این مهلت اقدام به این کار نمایید.در پایان امیدوارم مطالب ذکر شده برای شما مفید بوده باشد.