آموزش تنظیم کردن Catch all در کنترل پنل cPanel

فرض کنید که یک نفر میخواهد به شما ایمیل ارسال کند. این شخص آدرس سایت شما را میداند ولی نمیداند که آدرس ایمیل شما چیست. بنابراین مثلا فرض میکند که شما هم مثل همه آدرس ایمیلی با عنوان info@domain.com دارید. این شخص بر اساس فرضیات خود، برای شما به این آدرس، یک ایمیل ارسال میکند. ولی خوب در نظر بگیرید که شما ممکن است اصلا چنین آدرس ایمیلی برای خود ایجاد نکرده باشید. یا مثلا فرض کنید شخصی میخواهد به آدرس support@domain.com ایمیلی ارسال کند. ولی موقع ارسال اشتباها کلمه ی support را به صورت suport تایپ میکند. بدیهی است که در این حالت ایمیل ارسال شده راهی ناکجا آباد خواهد شد. دقیقا همینجاست که Default E-Mail Account به کمک شما می آید. در واقع کار Default E-Mail Account این است که هرگاه شخصی برای شما بر روی اکانت ایمیلی که در هاست شما وجود ندارد، ایمیل ارسال کند، میتواند ایمیل اشتباه را به آدرسی صحیح که شما تعیین کرده اید هدایت کند تا شما ایمیل را دریافت کرده و از محتوای آن مطلع شوید.

آموزش تنظیم کردن Default Address در کنترل پنل سی پنل
1.ابتدا وارد cpanel شوید(از طریق پرتال کاربری یا از طریق yourdomain:2083 )
2.در قسمت ایمیل وارد بخش Default Address  شوید 3.در این صفحه برای تعیین یک ایمیل اکانت به صورت پیش فرض باید در قسمت Default Address Maintenance گزینه های موجود را به صورت زیر تنظیم کنید:

3.1. Send all unrouted email for the following domain: در این قسمت می توانید نام دامنه ای که میخواهید ایمیل های اشتباه آن را بررسی کنید انتخاب نمایید.
3.2. Current setting: وضعیت مربوط به این دامنه را می توانید مشاهده کنید.
3.3. Discard the email while your server processes it by SMTP time with an error message: با انتخاب این گزینه تمامی ایمیل های اشتباه وارد اکانت شما نخواهند شد و یک پیغام به ارسال کننده ایمیل ارسال می گردد.
3.4. Failure message(seen by sender) : در این قسمت پیامی را که میخواهید برای ارسال کننده ایمیل به مسیر اشتباه فرستاده شود وارد کنید.
3.5. Forward to email address: این گزینه به شما این امکان را می دهد تا تمامی ایمیل های ارسالی اشتباه به یک ایمیل آدرس معتبر فوروارد شوند.
3.6 Forward to email address: در این فیلد ایمیل مورد نظر خود را جهت دریافت ایمیل های اشتباه وارد کنید.
4.در صورتی که بر روی گزینه Options Advanced کلیک کنید دو گزینه زیر برای شما نمایان خواهند شد:
4.1 Forward to your system account “username ”: با انتخاب این گزینه ایمیل های دریافتی شما به اکانتتان فوروارد خواهند شد 
.4.2  Pipe to a program: این گزینه تمامی ایمیل های اشتباه را به یک اسکریپت فوروارد می کند. برنامه ای که ایمیل ها به آن فوروارد خواهند شد باید توسط شما در فیلد مربوطه آدرس دهی شود.
4.3 Discard (Not Recommended): با انتخاب این گزینه تمامی ایمیل های اشتباه حذف می گردند و هیچ پیغامی به ارسال کننده ایمیل ارسال نخواهد شد.
5 . Change: پس از اعمال تنظیمات مربوطه بر روی change کلیک کنید.