بروزرسانی دستی افزونه های وردپرس با FTP

بر خی مواقع در هنگام بروزرسانی افزونه ها در پیشخوان وردپرس با خطای cURL error  روبرو می شوید، به طور معمول این خطا هنگامی رخ میدهد که ارتباط با Api وردپرس دچار اختلال باشد،در این مقاله به شما آموزش میدهیم چگونه با استفاده از روش FTP این مشکل را رفع کنید.روش اول> استفاده از FTP برای بروزرسانی افزونه ها: 

File Transfer Protocol یا پروتکل انتقال فایل یکی از پلتفرم های محبوب برای تبادل فایل از طریق اینترنت است. از مزیت های این روش ساده بودن روند انجام کار،بدون پیچیدگی و عدم نیاز به داشتن مهارت خاصی میباشد ...

(صفحه اصلی برنامه)


 برای شروع کار لازم است برنامه مناسب را در اختیار داشته باشید،برنامه رایگان FileZilla یکی از بهترین آنها است که میتوانید با مراجعه به  این لینک نسبت به دانلود و نصب آن متناسب با نیاز خود اقدام کنید filezilla در حال حاضر برای ویندوز،مک،لینوکس در اختیار میباشد. بعد از نصب برنامه و راه اندازی آن باید به هاست خود متصل شوید. Host: فیلدی که باید در آن آدرس ip یا دامنه خود را وارد کنید در صورتیکه ip هاست خود را نمیدانید میتوانید با استفاده از CMD و تایپ دستور ping yourdomain.com مشابه تصویر زیر این آدرس ip را بدست بیاورید (عدد داخل کروشه). username: نام کاربری که قبلا در کنترل پنل خود و در بخش FTP Account آن را ایجاد کرده اید،برای مثال ما یک کاربر به نام ftpadmin ساخته ایم نکته:در صورتیکه در برقراری ارتباط خطای 530 Login authentication failed دریافت کردید بعد از نام کاربری yourdomain.com@ اضافه کنید (در این مثال نام کاربری بصورت ftp@yourdomain تغییر میکند)

Password: رمز عبور کاربر FTP را وارد کنید


Port: در این فیلد عدد 21 را وارد کنید در نهایت روی دکمه Quickconnect کلیک کنید تا اتصال انجام شود.


اگر مراحل را درست انجام داده باشید تصویری مشابه تصویر زیر و پیام Directory listing of "/" successful برای شما نمایش داده میشود.
 سپس در سمت راست (عدد 1) جلوی عبارت remote site آدرس wp-content/plugins/ را وارد و enter را بزنید،سپس میتوانید در بخش پایین (بخش 2) با Drag&Drop آخرین نسخه افزونه مورد نظر خود را که قبلا دانلود کرده اید،کپی کنید و تمام ...


 افزونه مورد نظر شما در هاست آپلود شده ولی غیر فعال است برای فعال کردن آن فقط کافیست به پیشخوان وردپرس وارد شوید در بخش افزونه ها آن را پیدا و تیک "فعال کردن" را بزنید.