چگونه می‌توان Backup وب سایت خود را بارگذاری نمود؟

جهت ریستور بک آپ وب سایت خود در سیپنل، بسته به نوع طراحی (مانند وبسایت های مبتنی بر وردپرس) عموماً می بایست یک بک آپ دیتابیس و یک بک آپ فایل در اختیار داشته باشید.  

جهت ریستور بک آپ اشاره شده در بالا در سی پنل، از طریق پرتال کاربران و با انتخاب گزینه «ورود به سیپنل» در منوی کشویی روبروی نام سرویس خود، وارد کنترل پنل سرویس میزبانی شود.

در پنجره باز شده بر روی «ورود به کنترل پنل» کلیک نمایید.

با این کار شما وارد کنترل پنل خواهید شد و صفحه ی اصلی کنترل پنل بارگذاری می گردد.

در صفحه اصلی کنترل پنل بر روی file manager کلیک کنید. ممکن است به علت تعدد گزینه های سی پنل، پیدا کردن این گزینه قدری دشوار باشد. در این صورت، عبارت file manager را در کادر سرچ بالای صفحه وارد کنید.

در فایل منیجر بر روی فولدر public_html کلیک کرده و به آن وارد شوید. فایل های وبسایت شما می بایست مستقیما در این فولدر قرار گیرد. در صورتی که فایل پیشفرض یا اضافه ای در این فولدر وجود دارد آن را حذف و یا به فولدر دیگری منتقل کنید.

بر روی گزینه upload بالای صفحه کلیک کنید. 

پس از ورود به صفحه آپلود فایل، با کلیک بر روی گزینه select file فایل آرشیو وبسایت خود را انتخاب کنید. پسوند های فایل فشرده قابل استفاده zip، gz و tgz است.

تا پایان آپلود صبر کنید و پس از اتمام، بر روی go back کلیک کنید.

بر روی فایلی که آپلود شده کلیک کنید و از بالای صفحه گزینه extract را انتخاب کند. 

در صفحه باز شده بر روی extract files کلیک کنید و صبر کنید تا extract به اتمام برسد.

اگر فایل های شما مستقیم داخل public_html بارگذاری نشد می بایست از اطلاعات خود را از داخل پوشه‌ی Extract شده به پوشه‌ی public_html منتقل کنید. برای این کار وارد پوشه‌ی ساخته شده بشوید.

دکمه Select All را بزنید و سپس بر روی دکمه Move کلیک نمایید.

در پنجره‌ی باز شده مسیر را به public_html تغییر دهید و دکمه Move Files را بزنید.

جهت ایجاد دیتابیس و آپلود بک، در منوی اصلی سی پنل، بر روی mysql database wizard کلیک کنید

در مرحله اول، یک نام برای دیتابیس خود انتخاب کرده و بر روی next step کلیک کنید.

در این مرحله یک نام برای یوزر دیتابیس خود انتخاب کرده و پسوردی پیچیده و غیر قابل حدس نیز انتخاب کنید و بر روی create user کلیک کنید.

در این صفحه سطح دسترسی های یوزر ساخته شده در مرحله قبل تعریف می شود. به صورت کلی یوزر می بایست دسترسی کامل به دیتابیس داشته باشد مگر در شرایط و یا نیاز های خاص. بر روی گزینه all privileges کلیک کرده و پایین صفحه بر روی make changes کلیک کنید.

جهت آپلود بک آپ دیتابیس، در صفحه اصلی سی پنل بر روی گزینه phpMyAdmin کلیک کنید. 

پس از ورود به محیط phpmyadmin، بر روی نام دیتابیسی که در مرحله قبل ایجاد شد کلیک کنید.

در بالای صفحه، گزینه import را انتخاب کنید.

در این صفحه بر روی choose file کلیک کرده و فایل بک آپ دیتابیس خود را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید پسوند های مجاز .sql، .sql.zip، .sql.gzip و .sql.bzip2 است.

سپس پایین صفحه بر روی go کلیک کرده و تا بارگزاری و ریستور دیتابیس، صفحه را باز نگه دارید.

پس از پایان بارگزاری، در صورت نیاز می بایست نسبت به اصلاح کانکشن دیتابیس خود در فایل های وبسایت اقدام کنید. این کانکشن بسته به نوع طراحی در یک فایل کانفیگ در کنار فایل های وبسایت شما قرار داده می شود به طور مثال، تنظیمات کانکشن دیتابیس worpress در فایل wp-config.php قرار دارد که در روت اصلی وبسایت است. با استفاده از گزینه edit در کنترل پنل می توانید این فایل را ویرایش و اطلاعات دیتابیس جدید را وارد کنید.

پس از ویرایش و تصحیح فایل کانفیگ، در صورت که NS های دامنه شما صحیح است، با بارگزاری دامنه در مرورگر وبسایت شما نمایش داده می شود.