چگونه می‌توان از وب سایت در کنترل پنل پلسک قدیمی Backup تهیه نمود؟

جهت دریافت بک آپ از سرویس قدیمی پلسک، ابتدا از طریق پرتال کاربران، بر روی گزینه تغییر رمز سرویس قدیمی پلسک در منوی کشویی روبروی نام سرویس خود کلیک کنید. 
در صفحه ای که باز می شود، علاوه بر تغییر رمز کنترل پنل، لینک کنترل پنل نیز قرار داده شده است. پس از تغییر پسورد، با استفاده از لینک موجود در این صفحه، به کنترل پنل سرویس میزبانی قدیمی خود وارد شوید. شایان ذکر است در صورتی که پسورد پیشین خود را دارید نیازی به تغییر پسورد نیست.
پس از بارگزاری لینک مرحله قبل، در قسمت Username نام کاربری خود و در قسمت Password رمز عبور را وارد نمایید. سپس از طریق منوی کنار صفحه وارد بخش files شوید.این یخش شامل تمامی فایل های موجود در سرویس میزبانی شماست. جهت تهیه بک آپ از فایل های وبسایت، تیک کنار فولدر httpdocs را زده و بالای صفحه بر روی archive کلیک کرده و add to archive را انتخاب کنید.در پنجره ی باز شده یک نام برای آرشیو فایل های خود انتخاب کرده و بر روی OK کلیک کنید. پس از اتمام پروسه و بسته شدن صفحه، یک فایل با نامی که انتخاب کرده اید به لیست فایل های موجود در فایل منیجر اضافه می شود که می توانید با کلیک بر روی آیکون سه خط روبروی نام فایل و انتخاب گزینه دانلود، نسبت به دانلود فایل ها اقدام نمایید.در نظر داشته باشید در صورتی که زیر دامنه و یا دامنه دومی در این پنل دارید، مراحل فوق باید برای تمام این دامنه ها تکرار شود.

حال بر روی گزینه databases در منوی سمت چپ صفحه کلیک کنید.در این صفحه بر روی گزینه export dump دیتابیس خود کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود تیک گزینه ی «Automatically download dump after creation» را بزنید و سپس بر روی دکمه OK کلیک کنید. پس از مدت کوتاهی (بسته به حجم دیتابیس)، بک آپ دیتابیس دانلود می شود.


همجنین در صورتی که چند دیتابیس در سرویس میزبانی خود دارید، مراحل فوق را برای تمام این دیتابیس ها تکرار کنید.