راهنمای راه اندازی سایت در سی پنل cPanel

همانظور که در تصویر مشاهده می فرمایید، با وارد کردن آدرس پنل در  مرورگر صفحه لاگین  را مشاهده خواهید کرد.برای ورود به لینک فوق نیز دو روش وجود دارد. روش اول استفاده از آدرس به صورت yourdomain.com:2083  است.

روش دیگر، ورود به پرتال کاربران از ادرس iranhost.com/client  است. پس از ورود از قست سرویس ها نوع سرویس خود را انتخاب می کنید.  سپس مقابل نام سرویس در قسمت عملیات ، با استفاده از آیکون تغییر رمز ، می توانید آدرس پنل را  مشاهده کنید و همزمان قادر خواهید بود رمز ورود به سی پنال را نیر تغییر دهید.

در نظر داشته باشید پس از ایجاد سرویس، اطلاعات ورود به پنل، به ایمیل اصلی تعریف شده در پرتال، بصورت خودکار ارسال می شود.


پس از ورود به سی پنل طبق توضیحات زیر سایت خود را راه اندازی کنید : 


1.استفاده از بخش اپلود cPanel 

برای آپلود فایل وارد بخش file manager  شوید. 
در این بخش با وارد شدن به هر فولدری که قصد اپلود فایل های خود را دارید، از گزینه upload  استفاده کنید.
پوشه پیش فرض سایت که باید فایل های خود را در آن قرار دهید، پوشه Public_html  است.
اگر فایل Zip   آپلود کرده باشید، با کلیک راست بر روی فایل zip ، گزینه Extract  را خواهید دید. با این گزینه می توانید فایل ها را از حالت فشرده خارج کنید.
تنها مشکل این روش از آپلود این است که اگر اینترنت شما سرعت مناسبی نداشته باشد با از دست رفتن session  ممکن است اپلود به صورت ناقص صورت گیرد.
2. آپلود فایل با استفاده از FTP

 این روش  مشکل اعلام شده قبلی را ندارد و سرعت بارگزاری نیز بهتر است. برای استفاده از این بخش تنها نیاز است یک اکانت ftp ایجاد بفرمایید. برای این کار پس از ورود به سی پنل می توانید در بخش file  با کلیک بر روی ftp account  اقدام به ایجاد اکانت ftp کنید.


پس از ایجاد اکانت با استفاده از filezilla  می توانید اقدام به آپلود فایل ها کنید. برای مطالعه چگونگی استفاده از FileZila  می توانید این  دانشنامه را مطالعه بفرمایید.ایجاد و ریستور پایگاه داده 

پس از بارگزاری فایل ها به احتمال بسیاز زیاد شما نیاز به آپلود و ریستور دیتابیس خواهید داشت. برای این کار ابتدا، با ورود به بخش MySQL databases  اقدام به ایجاد یک دیتابیس بفرمایید.
سپس با انتخاب یک نام دیتایس را create  می کنیم.


سپس برای استفاده از این دیتابیس،  یک یوزر ایجاد می کنیم.برای اتصال دیتابیس به یوزر باید یوزر را به دیتابیس add  کنیم . پس از ایجاد دیتابیس و یوزر گزینه زیر فعال خواهد شد.با کلیک بر روی add  صفحه زیر نمایش داده خواهد شد. با انتخاب گزینه all  ، دیتابیس به یوزر وصل می شود.


پس از انجام این موارد می توانید با ورود به صفحه اصلی سی پنل و انخاب گزینه PhpMyadmin وارد بخش مدیریت دیتابیس شوید.با استفاده از این  دانشنامه اقدام به ریستور و یا تهیه بکاپ از دیتابیس بفرمایید.