چگونه می توان فروش ناخالص، درآمد فروشگاه و مواردی از این قبیل را استخراج کرد؟

قالب Porto ایرای هاست قابلیتی بسیار برجسته و ویژه در پنل مکدیریت وردپرس خود دارد که به نام "تجزیه و تحلیل" معروف است. برای دسترسی به این بخش لازم است تا از منو اصلی پنل مدیریت بر روی گزینه "تجزیه   و تحلیل" کلیک نمایید.

این بخش شامل زیر مجموعه های زیر است که در ادامه به تک تک آنها می پردازیم:

 • درآمد
 • سفارش ها
 • محصولات
 •  دسته ها
 • کوپن ها
 • مالیات
 • دانلودها
 • انبار
 • پیکربندی


درآمد:

بصورت اتوماتیک زمانی که بر روی گزینه "تجزیه و تحلیل" کلیک می کنید، به این صفحه هدایت می شوید. 1. این بخش در تمام زیر مجموعه ها بصورت ثابت به شما نمایش داده می شود. زیر مجموعه های آن عبارتند از:
 • صندوق ایمیل: این قسمت شامل ایمیل هایی می شود که از سمت وردپرس برای بروز رسانی یا بررسی دیتابیس و از این قبیل برایتان ارسال میگردد.
 • سفارش ها: در این قسمت سفارش هایی که مشتریان در سیستم ثبت نموده اند به شما نمایش داده خواهد شد. 
 • انبار: در این قسمت با توجه به تنظیماتی که در مسیر "ووکامرس/پیکربندی/محصولات/انبار" انجام داده اید، چنانچه محصولی در مرحله قرار گیرد که موجودی اندکی داشته باشد، در این بخش به شما هشدار داده می شود و شما را مطلع می سازد.
 • در صورتیکه بخش نقد و بررسی محصولات شما باز باشد و به مشتریان اجازه ثبت نظر بدهد، در این بخش می توانید آنها را مشاهده کرده و به آنها رسیدگی کنید.
2. در این قسمت شما می توانید بازه زمانی مورد نظر خود را انتخاب و بر اساس آن نمودار درآمدی خود را مشاهده و کنترل نمایید.
3. این بخش مواردی همچون فروش خالص، محصولاتی که به فروشگاه بازگشت داده شده اند، فروش بر اساس کوپن های تخفیف و ... را به شما نمایش می دهد. و چنانچه درآمدی در سال گذشته باشته باشید، در این قسمت به شما مبلغ سال گذشته را نیز جهت مقایسه نمایش می دهد.
4. جدول ریز درآمد ها بر اساس تمام روزهای ماه انتخاب شده به شما در این بخش نمایش داده می شود.


سفارش ها:

در صورتیکه بخواهید تجزیه و تحلیل سفارش های ثبت شده در سیستم را مشاهده نمایید، بایستی از این قسمت استفاده کنید.1. در این بخش علاوه بر امکان انتخاب بازه تاریخی، میتوانید سفارش ها را نیز فیلتر نمایید. برای این منظور باید گزینه "advance filter" را انتخاب کنید که در این صورت بخش زیر برای شما باز خواهد شد.شما میتوانید با کلیک بر روی "افزودن یک صافی" آیتم فیلتر جدید به ایم بخش اضافه کنید.

در صورت کلیک بر روی "پاک کردن تمام صافی ها" تمام آتیم های اضافه شده حذف خواهند شد.

2. در این بخش می توانید مقایسه ای از مجموع سفارش ها، فروش خالص و ... نسبت به سال گذشته باشته باشید.
3. در صورتیکه سفارشی پرداخت شده در سیستم داشته باشید در این جدول به شما با تمام ویژگی هایی همچون تاریخ سفارش، شماره ثبت سفارش، وضعیت پرداختی آن، نام مشتری و ... ، نمایش خواهد داد. 


محصولات:

در این بخش تعداد محصولاتی که فروخته شده است و تعداد سفارش ها و فروش خالی محصول درج شده است.

1. در این قسمت شما می توانید بازه زمانی مورد نظر خود را انتخاب و بر اساس آن نمودار محصولات خود را مشاهده و کنترل نمایید. همچنین می توانید با انتخاب گزینه "Single product" محصول دلخواه خود را فیلتر و نمودار آنرا مشاهده کنید.
2. این بخش بر اساس انتخاب شما در بخش فیلتر ،مواردی همچون تعداد فروش محصول یا محصولات، فروش خالص محصولات، تعداد سفارش به شما نمایش داده می شود. 
3. جدول ریز محصولات بر اساس تمام روزهای ماه انتخاب شده به شما در این بخش نمایش داده می شود.


دسته ها:

در این بخش بسته به دسته بندی محصولات می توانید تجزیه و تحلیل فروش خود را داشته باشید.


1. در این قسمت شما می توانید بازه زمانی مورد نظر خود را انتخاب و بر اساس آن نمودار دسته های خود را مشاهده و کنترل نمایید. همچنین می توانید با انتخاب گزینه "Single category" دسته دلخواه خود را فیلتر و نمودار آنرا مشاهده کنید.
2. این بخش بر اساس انتخاب شما در بخش فیلتر ،مواردی همچون تعداد فروش ، فروش خالص و تعداد سفارش به شما نمایش داده می شود. 
3. جدول ریز دسته ها بر اساس تمام روزهای ماه انتخاب شده به شما در این بخش نمایش داده می شود.


کوپن ها:

در این بخش بسته به کوپن های تخفیفی که در سیستم در مسیر "ووکامرس/کوپن ها" تنظیم نموده اید می توانید تجزیه و تحلیل فروش خود را داشته باشید.


1. در این قسمت شما می توانید بازه زمانی مورد نظر خود را انتخاب و بر اساس آن نمودار خود را مشاهده و کنترل نمایید. همچنین می توانید با انتخاب گزینه "کوپن تکی" آیتم دلخواه خود را فیلتر و نمودار آنرا مشاهده کنید. و در صورتیکه در همین بخش گزینه "مقایسه" را انتخاب کنید، می توانید بین چند کوپن مقایسه ای اجمالی داشته باشید.
2. این بخش بر اساس انتخاب شما در بخش فیلتر، نمودار تغییرات را نمایش می دهد. 
3. جدول ریز کوپن ها در این بخش نمایش داده می شود.


مالیات ها:

در این بخش بسته به کوپن های تخفیفی که در سیستم در مسیر "ووکامرس/کوپن ها" تنظیم نموده اید می توانید تجزیه و تحلیل فروش خود را داشته باشید.1. در این قسمت شما می توانید بازه زمانی مورد نظر خود را انتخاب و بر اساس آن نمودار خود را مشاهده و کنترل نمایید. همچنین می توانید با انتخاب گزینه "مقایسه" بین چند کوپن آیتم مالیاتی، مقایسه  اجمالی داشته باشید.
2. این بخش بر اساس انتخاب شما در بخش فیلتر، نمودار تغییرات را نمایش می دهد. 
3. جدول ریز مالیات ها در این بخش نمایش داده می شود.


دانلود ها:

در این بخش اطلاعات  فایل های دانلودی که در سایت قرار داده اید، به شما نمایش داده می شود.


1. در این بخش علاوه بر امکان انتخاب بازه تاریخی، میتوانید آیتم ها را نیز فیلتر نمایید. برای این منظور باید گزینه "advance filter" را انتخاب کنید که در این صورت بخش زیر برای شما باز خواهد شد.شما میتوانید با کلیک بر روی "افزودن یک صافی" آیتم فیلتر جدید به ایم بخش اضافه کنید.

در صورت کلیک بر روی "پاک کردن تمام صافی ها" تمام آتیم های اضافه شده حذف خواهند شد.

2. این بخش بر اساس انتخاب شما در بخش فیلتر، نمودار تغییرات را نمایش می دهد. 
3. جدول ریز آیتم های دانلودی در این بخش نمایش داده می شود.


انبار:

در این بخش موجودی محصولات در انبار ها به شما نمایش داده می شود.

در بخش فیلترینگ می توانید محصولات را بر اساس موارد زیر جداسازی کنید:

 • تمام شده
 • کمبود موجودی
 • موجود
 • برگشتی (on backorder)


پیکربندی:

در بخش پیکر بندی نمودار های بخشهای قبلی را پیکر بندی و مطابق با سلیقه خود تنظیم نمایید.