چگونه می توانم فرم تماس در قالب های ایران هاست بسازم؟

گزینه‌ی بعدی در منو پنل مدیریت "فرم تماس" است. در این قسمت می توانید فرم های دلخواه خود را جهت تماس کاربران با شما از طریق آنها، تعیین نمایید

زمانی که با موشواره خود بر روی این گزینه می‌روید یا بر روی آن کلیک می‌کنید، دو بخش در قسمت زیر مجموعه به شرح زیر نمایش داده می‌شود:

  • فرم های تماس
  • افزودن جدید

فرم های تماس:

زمانی که در منو بر روی "فرم تماس" کلیک می کنید بصورت اتوماتیک به این صفحه، ارجاع داده خواهید شد.

فرم هایی که تا کنون در این قسمت ایجاد نموده اید، به شما نمایش داده خواهد شد.


1. افزودن جدید: دکمه "افزودن جدید" به شما اجازه می‌دهد فرم جدیدی در وردپرس خود ایجاد کنید.

2. بخش فیلترینگ: در این قسمت شما می‌توانید به کمک باکس نوشتاری عبارت مورد نظر خودتان را نوشته و در میان آیتم‌ها به جستجوی آن بپردازید و یا به کمک آیتم "کارهای دسته جمعی"، پس از انتخاب آیتم های مورد نظر خود از جدول، آنها را بصورت یکجا حذف نمایید.

3. جدول فرم‌ها: در این بخش تمام آیتم‌های ایجاد شده در وب سایت نمایش داده می‌شود. توجه داشته باشید با قرار دادن موس بر روی هر یک از سطر‌های جدول می توانید اقدام به ویرایش آیتم کرده و یا از آن نسخه کپی ایجاد نمایید.

در ستون دوم این جدول بت عنوان "کد کوتاه"، به اصطلاح شورت کدی (Shortcode) را مشاهده خواهید کرد. در زمان استفاده از این آیتم در محل مد نظر خود در وب سایت تنها کافیست این کد کوتاه را کپی و در محل مورد نظر خود paste نمایید.

نکته: همانطور که در تصویر مساهده می کنید، در صورتیکه فرم شما به درستی پیکر بندی نشده باشد، پیغام خطا در زیر عنوان فرم به شما نمایش داده خواهد شد. فرم پیکر بندی نشده، قابلیت دریافت درخواست کاربر را نخواهد داشت.


افزودن جدید

با کلیک بر روی دکمه "افزودن جدید" از بالای صفحه یا از منو به صفحه زیر ارجاع داده خواهید شد.


1. در این قسمت عنوان فرم در حال ایجاد، تعیین می شود. 
2. بصورت پیش فرض در این قسمت تب "presets" فعال می باشد و فرم هایی که از قبل ایجاد و تنظیمان آنها انجام شده است، در این بخش نمایش داده می شود.
دیگر تب های این بخش به شرح زیر می باشند.
  • فرم: در این قسمت می توانید قالب فرم خود را تعیین کنید. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، المان های مختلفی وجود دارد مانند "متن تک خطی"، "آدرس ایمیل" و ... که می توانید به باکس زیر آن اضافه و فرم خود را تشکیل دهید.


  • در تب ایمیل شما می توانید تنظیمات مربوط به ایمیل فرم را تعیین کنید. به منظور راهنمایی شما برخی کد های کوتاه این بخش در ابتدای فرم به عنوان راهنمایی برای شما نمایش داده شده است که می توانید برای پیکر بندی در بخش مربوطه از آن استفاده نمایید.
ایمیلی که در این بخش تنظیم می کنید همان ایمیل دریافتی کاربر در زمان پر نمودن فرم مربوطه می باشد.


  • در تب پیام، شما می توانید پیغام هایی که در حالت های مختلف در وب سایت به کاربر نمایش داده می شود را تعیین و ویرایش نمایید. برای مثال زمانی که فرم کاربر با موفقیت به دست شما برسد و در سیستم ثبت شود به وی چه پیغامی نمایش داده شود.


  • در تب تنظیمات اضافی، شما می توانید در صورت نیاز برخی تنظیمات اضافی را انجام دهید. توجه داشته باشید که این بخش به دانش تخصصی نیاز دارد. 


3. چنانچه در این قسمت دکمه "ذخیره را کلیک نمایید، تنظیمات شما ذخیره شده و فرم در سیستم ایجاد می شود.
4. در صورتیکه نیاز به کمک دارید می توانید از مرجع های مشخص شده در این بخش استفاده کنید.