بخش UX Blocks در قالب Flatsome چگونه کار می کند؟

در منو پنل مدیریت گزینه ای بنام " UX Blocks" است. این قسمت شامل بلاک هایی می شود که می توانید در بخش های مختلف وب سایت مانند فوتر، هدر و ... به تکرار استفاده کنید.

زمانی که با موشواره خود بر روی این گزینه می‌روید یا بر روی آن کلیک می‌کنید، سه بخش در قسمت زیر مجموعه به شرح زیر نمایش داده می‌شود:

 • UX Blocks
 • افزودن جدید
 • دسته ها

UX Blocks:

زمانی که در منو بر روی UX Blocks کلیک می کنید بصورت اتوماتیک به این صفحه، ارجاع داده خواهید شد.

آیتم هایی که در این بخش ایجاد می کنید بلاک های پیشرفته ای هستند که در آینده قرار است در بخش "نمایش/ ابزراک ها" آنها را فراخوانی و استفاده نمایید. 


1. افزودن جدید: دکمه "افزودن جدید" به شما اجازه می‌دهد بلاک جدیدی در وردپرس خود ایجاد کنید.

2. بخش فیلترینگ: در این قسمت شما می‌توانید توسط گزینه‌هایی که وجود دارد، میان آیتم‌های خود جستجو کنید و یا آنها را فیلتر نمایید. تمامی آیتم‌ها در جدول بصورت پیش فرض به شما نمایش داده می‌شود. همچنین می‌توانید به کمک باکس نوشتاری عبارت مورد نظر خودتان را نوشته و در میان آیتم‌ها به جستجوی آن بپردازید. توجه داشته باشید بعد از نوشتن عبارت هم می‌توانید دکمه "ENTER" کیبورد خود را بزنید و هم می‌توانید بر روی دکمه "search blocks" کلیک نمایید تا عملیات جستجو انجام شود.

 • منتشر شده: در روبروی این لینک، تعداد آیتم‌های منتشر شده در وبلاگ به شما نمایش داده می‌شود. در صورتیکه بر روی آن کلیک کنید، فقط آیتم‌های انتشار یافته را به شما نمایش می‌دهد و مابقی را حذف می کند.

 • محتوای تنها: به دلیل عدم دسترسی به این لینک، در صورت کلیک عمل خاصی انجام نمی‌گیرد.

 • محتوای مهم (اصلی)دائمی به دلیل عدم دسترسی به این لینک، در صورت کلیک عمل خاصی انجام نمی‌گیرد.محتوای شاخص به دلیل عدم دسترسی به این لینک، در صورت کلیک عمل خاصی انجام نمی‌گیرد.

 • محتوای شاخص: در صورتیکه مقاله ای را بصورت سنجاق نشانه گذاری کنید به کمک این لینک می توانید آنرا فیلتر و مشاهده نمایید.

در همین بخش در ردیف دوم، می توانید یک یا چند عملیات را بصورت همزمان بر روی برخی آیتم‌هایی که تیک آنها را در جدول زده و در حالت انتخاب قرار داده اید، اعمال کنید. عملیات ها به شرح زیر می باشند:

 • کارهای دسته جمعی: در این لیست باز شو، گزینه هایی همچون "ویرایش" و "انتقال به زباله دان" وجود دارد. با انتخاب آیتم‌های مورد نظر از جدول و انتخاب هر کدام از این گزینه ها، می‌توانید با کلیک بر روی دکمه "صافی" عملیات خود را انجام دهید.

 • همه تاریخ ها: در این بخش می توانید بر اساس تاریخ، آیتم‌های خود را جداسازی نمایید.

 • همه امتیازهای سئو: در این بخش می توانید بر اساس امتیاز سئویی که پلاگین Yoast SEO به آیتم شما داده است، آنها را جداسازی نمایید.

 • تمام امتیاز خوانایی: وردپرس بر اساس خوانایی آیتم‌ها به آنها امتیاز می‌دهد. شما می‌توانید در این بخش با انتخاب گزینه مورد نظر خود آیتم‌ را جداسازی کنید.

3. جدول بلاک‌ها: در این بخش تمام آیتم‌های ایجاد شده در وب سایت نمایش داده می‌شود. توجه داشته باشید با قرار دادن موس بر روی هر یک از سطر‌های جدول می توانید اقدام به ویرایش آیتم، انتقال آن به زباله دان و یا تبدیل آن به پیش فرض یا برعکس از پیشفرض به نمایش، نمایید.

4. در ستون دوم این جدول در بلاک های طوسی رنگ، به اصطلاح شورت کدی (Shortcode) را مشاهده خواهید کرد. در زمان استفاده از این آیتم در محل مد نظر خود در وب سایت – می تواند هدر، فوتر، یا بخشی از متن مقاله باشد – تنها کافیست این کد کوتاه را کپی و در محل مورد نظر خود paste نمایید.


ویرایش: در صورتیکه بر روی این لینک کلیک کنید، به صفحه ویرایش آیتم منتقل خواهید شد و می توانید همه چیز را تغییر دهید.
Edit with UX Builder: در این قسمت وارد بخش UX Builder خواهید شد که قبلا آنرا در دانشنامه "نوشته ها" توضیح داده ایم.
ویرایش سریع: چنانچه بر روی این لینک کلیک کنید، بخشی برای شما باز خواهد شد که می‌توانید موارد مهم در آیتم را به سرعت ویرایش کنید و نیاز به انتقال به صفحه ویرایش نخواهید داشت. نمونه ای از این صفحه در زیر نمایش داده شده است.


افزودن جدید

با کلیک بر روی دکمه "افزودن جدید" از بالای صفحه UX Blocks ها یا از منو به صفحه زیر ارجاع داده خواهید شد.


1. در این قسمت می‌توانید آیتم را بصورت کلایسک در وبلاگ ایجاد کنید. 
2. در این قسمت عنوان اصلی آیتم درج می شود.
3. با کلیک بر روی دکمه "افزودن پرونده چند رسانه ای" می توانید در آیتم در حال ایجاد، تصویر درج نمایید.
4. در این بخش متن اصلی آیتم و محتوای آن درج می شود.
5. در قسمت Yoast SEO می توانید تنظیمات سئو آیتم خود را انجام دهید.
6. در قسمت زمینه دلخواه می‌توانید برخی پارامترهای دلخواه را اضافه نمایید.
7. در این قسمت چنانچه بر روی دکمه "ذخیره پیش نویس" کلیک نمایید، پیش نمایشی از محتویات ایجاد شده را بصورت draft در وب سایت ذخیره خواهید کرد. 
در صورت کلیک بر روی دکمه"پیش نمایش" می توانید نسخه ای از آیتم را پیش از انتشار نهایی ملاحظه نمایید.
در این بخش مواردی همچون "وضعیت"، "قابلیت مشاهده"، انتشار فوری"، رتبه خوانایی و سئو نمایش داده می‌شود.
با کلیک بر روی دکمه انتشار، مقاله شما در وب سایت نمایش داده خواهد شد.
8. در این بخش شما می توانید آیتم مورد نظر را در دسته بندی های ایجاد شده در بخش "دسته ها" در منو "UX Blocks" قرار دهید. چنانچه در تب "پر استفاده ها" بروید، دسته بندی هایی که بیشترین استفاده را تا به کنون داشته اند برای شما نمایان خواهد شد.
9. تصویر شاخص به تصویری گفته می شود که در ابتدای مقاله نمایش داده می شود. 

دسته ها: 
با کلیک بر روی "دسته ها" در منو به صفحه زیر ارجاع داده خواهید شد.

1. نام دسته در این قسمت وارد می شود.
2. در این قسمت نام لاتین دسته که قرار است در آدرس صفحه این دسته بندی نمایش داده شود، وارد می شود.
3. درصورتیکه دسته‌ی در حال اجرا قرار است به عنوان زیر دسته برای کتگوری دیگری باشد، می‌ توانید در این بخش دسته مادر را تعیین نمایید.
4. در صورتی که توضیحاتی در خصوص این دسته بندی برای خود یا مدیران دیگر دارید، می توانید در یادداشت آنرا وارد کنید.
5. دراین قسمت می توانید دسته مورد نظر خود را جستجو کنید.
6. جدول دسته بندی ها به شما نمایش می دهد که تاکنون چند آیتم را ایجاد کرده اید.