نحوه‌ی ریموت به سرور از طریق Remote Desktop Gateway یا RDG

در سرویس های اختصاصی مجازی، اختصاصی و سرور ابری داخل کشور ایران هاست جهت افزایش امنیت مشتریان گرامی دسترسی به پروتکل RDP محدود شده است. جهت مدیریت ریموت سرورهای خود از طریق RDP نیاز است در نرم افزار Remote Desktop خود ابتدا سرور Remote Desktop Gateway یا RDG ایران هاست را تعریف نمایید.

مراحل ریموت به سرور و تنظیم RDG

گام اول: نرم افزار Remote Desktop Connection را باز نموده و از تب Advanced روی Settings‌ کلیک نمایید.


گام دوم: در پنجره‌ی باز شده در قسمت Server name عبارت rdg1.ihglobaldns.com را درج نمایید و تیک گزینه‌ی Use my RD Gateway credentials for the remote computer را بردارید. در نهایت گزینه ی Ok را بزنید.
Server Name = rdg1.ihglobaldns.com


گام سوم: در تب General و قسمت Computer‌ آدرس IP سرور خود را درج نمایید و Connect را بزنید.


گام چهارم: از شما ۲ مرتبه رمز عبور خواسته می‌شود. 
مرتبه اول مربوط به نام کاربری و رمزعبور RDG است که هنگام نصب و راه اندازی سرور توسط ایران هاست برای شما ارسال شده است. 
مرتبه دوم مربوط به اطلاعات مدیریت (administrator) سرور شما است.

مرتبه اول

در مرتبه اول هنگامیکه از شما RD Gateway Server Credentials سوال می‌شود، همانند تصویر نام کاربری و رمزعبور RDG خود را که از طریق ایمیل نصب و راه اندازی توسط ایران هاست به شما ارایه شده را وارد نمایید. به جای عبارت username باید نام کاربری خود را وارد نمایید.

** نکته ** حتما قبل از username خود از دو علامت «\.» استفاده نمایید.
مرتبه دوم

در مرتبه دوم از شما نام کاربری و رمز عبور administrator سرور سوال می‌شود. در پنجره ی جدید باز شده اطلاعاتی مدیریت سرور خود را وارد نمایید.
** در صورتیکه سرور خود را به تازگی خریداری کرده‌اید اطلاعات administrator سرور در تیکت/ایمیل نصب و راه اندازی سرور برای شما ارسال شده است.