اضافه کردن ویجت نقشه گوگل (گوگل مپ)

 
اضافه کردن ویجت نقشه گوگل (گوگل مپ)
وقتی شما ویجت گوگل مپ را در یک صفحه اضافه میکنید، شما یک تصویر مانند زیر مشاهده مینمایید.
توجه:
ویجت به شما یک پیکربندی پیش‌فرض مطابق با پوسته به شما میدهد، شما میتوانید با استفاده از این راهنما آنرا بر اساس نیاز خود سفارشی سازی نمایید.
 
 
جزییات شرکت
  1. هنگامی که شما وقتی که شما بر روی دکمه Add new Marker  ، شما میتوانید مشخصات شرکت را سفارشی سازی نمایید ( تغییر دهید ) مانند آدرس، عنوان و اطلاعات دیگر.
 
 
2. شما میتوانید برای شرکت یک  ‌Link text برای ارایه اطلاعات بیشتر ایجاد کنید و به شما یک Link  به اطلاعات شرکت میدهد. همچنین اگر میخواهید آیکون را تغییر دهید میتوانید این کار را از قسمت Icon type  انجام دهید، به صورت پیشفرض گزینه Default  در هنگام اضافه کردن ویجت  فعال است.
 
 
 
 
3. وقتی که ویجت را به صورت ‌Drag and Drop  اضافه میکنید گزینه Default  به صورت پیش‌فرض فعال است. اگر میخواهید به جای آیکون یک عکس را برای Marker  جایگزین نمایید، میتوانید از گزینه image  اینکار را انجام دهید. با انتخاب گزینه Icon Type  میتوانید تغیر حالت (Style ) آیکون را انجام دهید. شکل آیکون را از منوی Icon  انتخاب نمایید، رنگ آیکون را از منوی Icon color  و انداره آیکون را با Font Size  تغییر دهید.
 
 
4. با کلیک بر روی چک‌باکس Driving Direction Text and Link میتوانید مشخصات آدرس را فعال نمایید. شما میتوانید با کنترلر موجود در قسمت Zoom بر روی نقشه تنظیمات zoom  را انجام دهید (zoom-in or Zoom-out ). با کلیک بر روی چک‌باکس Use Embed Code میتوانید کد مربوطه به نقشه گوگل را دریافت نمایید.
 
 
 
 
افزودن کد گوگل مپ
با کلیک بر روی چک‌باکس میتوانید از کد گوگل مپ دریافتی از گوگل مپ استفاده نمایید، کد دریافتی را در ناحیه Embed Code  میتوانید وارد (Past) نمایید.
 
 
چند نقطه
با کلیک بر روی گزینه Add new Marker  میتوانید جزئیات آدرس و دیگر اطلاعات را وارد نمایید، برای وارد کردن چند نقطه بر روی ‌Add new Marker  کلیک کنید. با انتخاب گزینه Scroll zooming میتوانید در هنگام با ساتفاده از اسکرول ماوس زوم نمایید.
 
 
 
 
نوع نقشه و استایل نقشه
از منوی پنجره ای (Dropdown menu) میتوانید نوع نقشه‌های و استایل نقشه‌های از پیش تعریف شده را انتخاب نمایید.
 
 
 
سفارشی سازی استایل نقشه
1. از قسمت Map Style گزینه Custom را برای وارد کردن کد سفارشی نقشه انتخاب نمایید. بر روی Snazzy Maps برای وارد کرد custom Style  برای نقشه گوگل کلیک نمایید.
 
 
 
2. کد سفارشی خود را در قسمت custom code  وارد نمایید.
 
 
لیست موقعیت ها (Location List)
برای نمایش ‌Location List  بر روی چک ‌باکس کلیک نمایید. قسمت List column count به شما امکان انتخاب تعداد ستون برای نمایش لیست لوکیشن را میدهد. قسمت List maximum width به شما امکان وارد  کردن عرض مورد نطر برای نمایش لیست موقعیت ها را میدهد
 
 

منبع مقاله دانشنامه:

https://sitepad.com/docs/enduser/google-map