چگونه می توان WordPress را در کنترل پنل SolidCP نصب نمود؟

WordPress یکی از CMS  های محبوب با روش کار و نصب بسیار آسان و کوتاه می باشد.

از طریق آدرس )  cp.yourdomain به جای yourdomain نام دامین خود را وارد نمایید ( وارد کنترل پنل هاست خود شوید .

در قسمت  databases گزینه  MySQL 5.xرا انتخاب نمایید .

 
در پنجره باز شده بر روی دکمه Create Database کلیک کرده و در صفحه جاری نام پایگاه داده  دلخواه را وارد نمایید سپس بر روی دکمه save  کلیک نمایید.
 
 

حال بر روی "New User " کلیک نمایید و در صفحه جاری یک نام کاربری و رمز عبور برای دیتابیس مورد نظر با نام دلخواه وارد نموده و تیک کنار نام دیتابیس مربوطه را زده و سپس روی گزینه save  کلیک نمایید.

 

 

در این مرحله به قسمت File Manager رفته و فولدری که به نام دامین شما می باشد را انتخاب نمایید در صفحه جاری با کلیک برروی آیکون قفل مقابل فلدر wwwroot  گزینه Write  را برای نام کاربری دامین خود انتخاب و روی گزینه save  کلیک نمایید.

 

 

ابتدا فایل cms را از آدرس زیر دانلود کنید:

https://fa.wordpress.org/

حال بر روی فلدر wwwroot کلیک نمایید و فایل زیپ CMS  را با کلیک برروی گزینه "Upload " آپلود نمایید. (در صورتی که از طریق کنترل پنل موفق به آپلود فایل دانلود نشدید می توانید با استفاده از نرم افزارهای جانبی نیز مانند cuteftp یا FileZilla فایل زیپ را upload  نمایید) . 

 

در حال حاضر ، همه ی فایل ها در یک پوشه به نام وردپرس می باشند، و شما می بایست این فایل ها را از پوشه ی وردپرس ، به پوشه ی wwwroot منتقل نمایید.بدین منظور تیک کنار گزینه ی File name موجود در بالای صفحه را علامت زده تا تمامی فایل ها انتخاب شوند و سپس گزینه ی move را علامت زده و در قسمت Destination Folder آدرس پوشه ی wwwroot را انتخاب کنید.

سپس وارد فلدر wwroot شده و فایلی با نام wp-config-sample.php  را پیدا کرده و سپس نام آن را به wp-config.php تغییر نام دهید.

 

بعد از تغییر نام این فایل ، آن را در کنترل پنل خود برای ویرایش باز کنید :

 


 

فایل مذکور شامل تمامی تنظیماتی می باشد که Wordpress  برای نصب شدن نیاز به آن ها دارد ، این تنظیمات عبارتند از : نام و آدرس DataBase  ، نام کاربری و رمز عبور برای دسترسی به DataBase  و .....

 

برای تعریف این گزینه ها بعد از باز کردن این فایل در کنترل پنل خود مانند تصویر زیر ، به خط مربوطه مراجعه کرده و مقادیر مناسب را به جای عبارات نمونه بگذارید :

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید معمولا تنها نیاز به مقدار دهی به گزینه های زیر دارید :

DB_NAME : نام دیتا بیسی است که برای ساخت پایگاه داده انتخاب کرده اید. (wordpress_db)

DB_USER : نام کاربری است که برای دسترسی به دیتابیس تعریف شده است. (wordpress_user)

DB_PASSWORD : رمز عبور مربوط به کاربری که برای این دیتابیس انتخاب کرده اید می باشد. (123456)

 DB_HOST :  IP آدرس دیتا بیس شما است.

توجه نمایید که تمامی مقادیر زیر حتما باید بین دو علامت ' ' قرار بگیرند.

 

نکته : برای یافتن آدرس دیتابیس سرور کافیست به بخش Databases  کنترل پنل هاست خود رفته و روی گزینه Browse Database (که مقابل نام دیتابیس موجود قرار دارد ) کلیک نمایید. در صفحه جاری  همانطور که در شکل زیر نمایش داده شده، آدرس آی پی سرور بانک اطلاعاتی در آدرس بار موجود می باشد.

 
(لازم به ذکر است که می توانید از این صفحه برای اتصال به قسمت وب بیس دیتابیس نیز استفاده نمایید)
همچنین می توانید با وارد شدن به کنترل پنل هاست از مسیر Domains > yourdomain > Edit DNS zone Records و مشاهده  Data مربوط به رکورد mySQL آدرس IP مربوط به دیتابیس سرور را مشاهده و استفاده نمایید.
(امکان استفاده از آدرس : mysql.yourdomainname   را نیز خواهید داشت )
حال برای نصب WordPress  کافیست به مرورگر خود رفته و نام دامین خود را وارد نمایید ، با انجام این کار یک صفحه نصب با پیغام خوش آمد گویی برای شما به نمایش در خواهد آمد .

 

 

با وارد کردن اطلاعات خواسته شده از قبیل نام بلاگ ، آدرس ایمیل ، نام و رمز شناسه برای مدیریت وب سایت  می توانید عملیات نصب را کامل کنید .

با فشردن گزینه "راه اندازی وردپرس" روند نصب کامل شده و تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد :

 

 

 حال با زدن دکمه ورود  به پنجره مدیریت وب سایت وارد شده و با استفاده از شناسه و کلمه عبور مدیریتی خود که در مراحل نصب مشخص نمودید می توانید به مدیریت وب سایت خود بپردازید .

 
 

Add Feedback