چگونه مشکل ارسال ایمیلهای متعدد در outlook را برطرف کنم؟

این مشکل معمولا زمانی اتفاق میافتد که شما از یک آنتی ویروس استفاده میکنید که outlook را تحت تاثیر قرار میدهد و یا send/receive interval زمان بسیار کمی تنظیم شده باشد.
در بعضی موارد، به ویژه هنگامی که شما ارتباط کندی با میل سرور دارید، افزایش زمان time out میتواند این مشکل را حل کند.
ریست کردن مودم، روتر، هاب، وای فای و یا تجهیزات دیگر شبکه در صورتی که مشکلی دیگری وجود نداشته باشد در بعضی موارد این مشکل را حل میکند.
 
آنتی ویروس
هنگامی که شما یک آنتی ویروس نصب کرده اید که outlook از آن استفاده میکند، این آنتی ویروس ایمیل های خروجی شما را نیز اسکن خواهد کرد.
در طول سالها آنتی ویروس ها اثبات کرده اند که بیشتر از اینکه برای حل مشکلات در outlook کاربرد داشته باشند، اختلال ایجاد میکنند.
توصیه میگردد که محافظت آنتی ویروس خود برای outlook را غیرفعال یا حذف کنید. برای غیر فعال کردن آنتی ویروس خود میتوانید مستندات مربوط به آنتی ویروس خود را مطالعه نمایید.
 
زمان کوتاه send/receive interval
زمانی که send/receive interval در outlook به یک دوره کوتاه (به عنوان مثال کمتر از 5 دقیقه) تنظیم گردد، ایمیل شما چندین بار برای ارسال به سرور ایمیل ارسال میشود. ممکن است قبل از اینکه ارسال اولیه کامل شده باشد، اقدام به ارسال بعدی شود.
این مورد باعث میشود که مجموعه ای از وظایف send/receive ایجاد گردد که باید تکمیل شوند و ایمیل که در outbox برای ارسال قرار داده شده است مجددا به سمت سرور ارسال گردد و باعث ارسال چندین ایمیل گردد.
شما میتوانید send/receive progress dialog را باز کنید تا در صورتیکه مجموعهای از ایمیل ها در حال ارسال میباشد، آن را مشاهده کنید. برای این منظور:
در outlook 2007 به قبل:
Tools-> Send/Receive-> Send/Receive Settings-> Show Progress…
در outlook 2010 به بعد:
tab View-> button: Show Progress
 
 
شما به ازای هر ایمیل اکانت فقط باید 2 task مشاهده کنید. در صورتیکه بیش از این مقدار مشاهده میکنید، send/receive interval برای outlook شما کوتاه است.
برای تغییر Send/Receive interval :
Outlook 2007 و قبلتر:
  Tools-> Options…-> tab: Mail Setup-> Send/Receive
Outlook 2010 و بالاتر:
  File-> Options-> Advanced-> Send/Receive
مقدار پیش فرض 30 دقیقه است. همانطور که قبلا ذکر شد، آن را زیر 5 دقیقه تنظیم نکنید. در صورتیکه شما بیش از 3 اکانت دارید کمتر از 10 دقیقه آن را تنظیم نکنید.
 
 
Server Timeouts
اکانتهای POP3 و IMAP با Server Timeouts کار میکنند. در واقع این مقدار برای outlook مشخص میکند که بعد از گذشته چه زمان تنظیم شده ای یک ارتباط را از دست رفته محسوب کند.
به صورت پیش فرض این مقدار برابر 1 دقیقه است. زمانی که شما یک ارتباط کند یا نامطمئن دارید و یا ارتباط شما با تاخیر بسیاری همراه است، ممکن است باعث شود این مقدار عبور کند. در این صورت outlook اقدام به ارسال مجدد ایمیل هایی که در outbox قرار دارند خواهد کرد.
زمانی که ایمیل اولیه به سرور ارسال شده است ولی هنوز تاییدیه آن دریافت نشده است، ایمیل مجددا ارسال میگردد که باعث ارسال چندباره ایمیل میگردد.
افزایشServer Timeouts  به 2 یا 3 دقیقه ممکن است مشکل شما را برطرف نماید. ولی تنظیم بیشتر از 3 دقیقه توصیه نمیگردد چون در این صورت معمولا مشکل مربوط به بخش دیگری میباشد.