چگونه می توان وظایف زمان بندی شده (Scheduled Tasks) را تنظیم نمود؟

 
با استفاده از قابلیت Schedule Task در کنترل پنل  SolidCP می توانید، وظایف از پیش تعریف شده  ای را برعهده SolidCP بگذارید تا در زمان های مشخص شده، آن ها را انجام دهد.
برای تعریف یک Schedule task  ابتدا از طریق آدرس cp.yourdomain.com (به جای yourdomain.com نام دامین خود را وارد نمایید.) و وارد نمودن حساب کاربری و رمز عبور به کنترل پنل SolidCP لاگین نمایید.
سپس از Main Menu برروی Menu Hosting Space کلیک کرده و از زیر شاخه این لیست گزینه sScheduled Task را انتخاب نمایید.
 
 
 
با کلیک بر روی این گزینه صفحه ای مانند تصویر زیر نمایش داده خواهد شد که در آن می توانید وضعیت وظایفی را که تعریف کرده و یا قصد دارید تعریف کنید را مشاهده نمایید.
برای تعریف یک وظیفه جدید بر روی گزینه Add Scheduled Task  کلیک نمایید.
 
 
در صفحه ظاهر شده میتوانید نوع وظیفه و همچنین پارامترهای مربوط به آن از قبیل زمانی که مایلید آن وظیفه اجرا گردد و همچنین جزئیات چگونگی انجام آن را مشخص نمایید.
 
 
 در فیلد Task Name باید نامی را برای وظیفه خود انتخاب نمایید.
 
در لیست Task type  می توانید نوع وظیفه مورد نظر را انتخاب نمایید، در تصویر فوق برخی از وظایفی که برای مدیریت مشتریان کاربرد دارند با خطوط قرمز مشخص گشته است.
 
وظیفه Calculate Spaces Bandwidth : این وظیفه در زمان مشخص میزان مصرف ترافیک انتقال داده برای مشتریان را تنها محاسبه کرده و در قسمت Space Quotas به نمایش می گذارد.
 
وظیفه Calculate Spaces Disk Space  : این وظیفه در زمان مشخص میزان مصرف مشتریان از فضای هاست را محاسبه کرده و در قسمت Space Quotas به نمایش می گذارد.
 
وظیفه Send Database Usage Notifications : این وظیفه زمانی که کاربر بیشتر از حد مجاز خود از فضای مختص به دیتابیس استفاده کند، برای او یک هشدار ارسال می کند.
 
وظیفه Suspend Overused Hosting Spaces : این وظیفه مقدار مصرف کاربر از فضای هاست که پبیش از این توسط وظایف دیگر محاسبه شده است را مشاهده و در صورتی که کاربر بیش از حد از فضا استفاده کند، به طور خودکار سرویس او را به حالت تعلیق در می آورد.
 
قابل ذکر است که هریک از وظایف دارای پارامترهای مختص به خود می باشند.
 
پس از نتخاب نوع وظیفه مورد نظر، باید زمان انجام آن را نیز مشخص کنید.
 
 
در قسمت Schedule می توانید زمان مورد نظر برای انجام وظیفه را مشخص نمایید.
همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید این زمان به صورت پیش فرض، هرروز ساعت 12 می باشد که قابل تغییر می باشند.
گزینه Priority به معنای الویت وظیفه می باشد، در برخی موارد کنترل پنل در یک زمان خاص موظف به انجام چندین کار مختلف می باشد، این گزینه مشخص کننده الویت وظیفه مورد نظر می باشد.
گزینه Max Execution Time  : این گزینه مشخص می کند که کنترل پنل حداکثر چه مدتی را صرف انجام یک وظیفه نماید.