چگونه می توان حساب FTP ایجاد نمود؟

FTP به عنوان یکی از قدیمی‌ترین پروتکل‌هایی است که تا به امروز مورد استفاده گرفته است و یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای انتقال فایل‌ها محسوب می‌شود. یک سرور FTP، فولدرها و زیرفولدرهایی را برای انتقال فایل در دسترس کاربر قرار می‌دهد. کاربران به کمک اطلاعات کاربری به این سرور متصل شده و از طریق نرم‌افزارهای مختلف امکان دانلود فایل از سرور و به همین ترتیب آپلود به سرور را پیدا می‌کنند.

از طریق آدرس cp.yourdomain (به جایyourdomain نام دامنه خود را وارد نمایید).همچنین از طریق آدرس solidcp.iranhost.com  و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور مربوطه وارد کنترل پنل هاست خود شوید.

در صفحه اصلی کنترل پنل solidcp و با انتخاب گزینه FTP Accounts، لیستی از کاربران فعلی تعریف شده بر روی این هاست در اختیار شما قرار می گیرد.

 

 

 

با انتخاب گزینه Create FTP Account می توان حساب کاربری جدیدی به هاست اضافه کرد.

 

 

برای ساختن یک حساب FTP جدید موارد زیر باید مشخص و تنظیم گردند.

 

 

 _ انتخاب یک نام متناسب با عملکرد این حساب کاربری

_ انتخاب کلمه عبور مناسب و امن برای این حساب کاربری

_ انتخاب مسیر صحیح Home folder کاربر در هنگام برقراری نشست FTP . نکته بسیار مهم اینکه انتخاب این مسیر باید بسیار دقیق و صحیح انتخاب شود چرا که با loginشدن با این حساب کاربری، کاربر به این مسیر انتقال داده شده و تمامی فایلها و فولدرهای این مسیر با در نظر گرفتن سطح دسترسی، در اختیار وی قرار می گیرد و امکان هرگونه دخل و تصرفی در محتویات این فولدر برای وی محیاست.