چگونه ماشین مجازی ایجاد کنیم؟

برای ایجاد ماشین مجازی در سرویس های سرور مجازی ابری ایران هاست می بایست ابتدا با استفاده از راهنمای زیر به کنترل پنل سرویس خود متصل شوید.

نحوه ی لاگین به کنترل پنل Azure

1- پس از لاگین برای ایجاد ماشین مجازی بر روی گزینه ی Create an item کلیک نمایید.

2- در صفحه ی باز شده از قسمت Virtual Machine Role گزینه ی From Gallery را انتخاب کنید.

3- در این مرحله می بایست سیستم عامل مورد نظر خود را از Gallery موجود استفاده نمایید.

4- در این مرحله می بایست برای سرور خود یک نام انتخاب نمایید.

5- در این مرحله می بایست مشخصات ماشین مجازی خود را وارد نمایید.

Virtual Machine Size : از لیست ارائه شده می بایست مطابق با منابع تخصیص یافته به پلان خریداری شده ی خود اقدام به انتخاب یک گزینه نمایید.

برای پلان های CS1-IR گزینه ی E3 پیشنهاد می شود.

برای پلان های CS2-IR گزینه ی M4 پیشنهاد می شود.

برای پلان های CS3-IR گزینه ی P6 پیشنهاد می شود.

برای پلان های CS4-IR گزینه ی P10 پیشنهاد می شود.

Operating System Disk : نام دیسک سرور مجازی شما می باشد که نیاز به تغییر آن وجود ندارد.

Local administrator credentials : اکانت کاربری administrator سرور شما می باشد که نیاز به تغییر آن وجود ندارد.

Password و Confirm : در این دو بخش رمز عبور کاربری administrator خود را می بایست 2 بار وارد نمایید.

Time zone : در این قسمت می توانید در صورت تمایل Time zone سرور خود را تعیین نمایید. این گزینه ساعت سرور شما را مطابق با موقعیت جغرافیایی انتخاب شده تعیین می کند.

Computer Name pattern : این بخش نام سرور شما را مشخص می کند که به صورت پیش فرض نیازی به تغییر آن ندارید. در صورت نیاز به تغییر می بایست نام را به صورت Pattern وارد نمایید.

به طول مثال: ###W2k16WIN

در نهایت با کلیک بر روی گزینه ی اتمام مراحل نصب سرور شما ایجاد خواهد شد.

Gallery سرورهای ابری ایران هاست

ایران هاست در کنار ارائه سیستم عامل های روز و کاربردی اقدام به ارائه بسته های نرم افزاری آماده نموده است. شما می توانید با این بسته های آماده که در Gallery تحت اختیار شما قرار گرفته در کمترین زمان ممکن اقدام به نصب و راه اندازی کامل یک ماشین مجازی تحت تنظیمات سفارشی و نیاز خود نمایید.

گزینه های موجود در Gallery ایران هاست:

1- CentOS7 :

این گزینه به شما امکان نصب و راه اندازی آخرین نسخه ی سیستم عامل CentOS که 7 می باشد را می دهد. سیستم عامل نصب شده به صورت کاملا خام بوده و هیچ گونه تنظیمات سفارشی بر روی ان انجام نشده است.

2- CentOs7 + LAMP :

این گزینه به شما امکان نصب و راه اندازی آخرین نسخه ی سیستم عامل CentOS که 7 می باشد را به همراه سرویس های اولیه مورد نیاز برای میزبانی وب سایت را می دهد.

سرویس های نصب شده شامل وب سرور Apache، دیتابیس MySQL و PHP می باشد.

3- Drupal on CentOS7 :

این گزینه به شما امکان نصب و راه اندازی آخرین نسخه ی سیستم عامل CentOS که 7 می باشد را به همراه سرویس های اولیه مورد نیاز برای میزبانی وب سایت تحت سیستم مدیریت محتوای Drupal را می دهد.

سرویس های نصب شده شامل وب سرور Apache، دیتابیس MySQL و PHP می باشد. همچنین سیستم مدیریت محتوای Drupal نیز به صورت پیش فرض نصب و راه اندازی گردیده است.

4- Joomla on CentOS7 : 

این گزینه به شما امکان نصب و راه اندازی آخرین نسخه ی سیستم عامل CentOS که 7 می باشد را به همراه سرویس های اولیه مورد نیاز برای میزبانی وب سایت تحت سیستم مدیریت محتوای Joomla را می دهد.

سرویس های نصب شده شامل وب سرور Apache، دیتابیس MySQL و PHP می باشد. همچنین سیستم مدیریت محتوای Joomla نیز به صورت پیش فرض نصب و راه اندازی گردیده است.

5- Magento on CentOS7 :

این گزینه به شما امکان نصب و راه اندازی آخرین نسخه ی سیستم عامل CentOS که 7 می باشد را به همراه سرویس های اولیه مورد نیاز برای میزبانی وب سایت تحت سیستم مدیریت محتوای Magento را می دهد.

سرویس های نصب شده شامل وب سرور Apache، دیتابیس MySQL و PHP می باشد. همچنین سیستم مدیریت محتوای Magento نیز به صورت پیش فرض نصب و راه اندازی گردیده است.

6- Opencart on CentOS7 :

این گزینه به شما امکان نصب و راه اندازی آخرین نسخه ی سیستم عامل CentOS که 7 می باشد را به همراه سرویس های اولیه مورد نیاز برای میزبانی وب سایت تحت سیستم مدیریت محتوای Opencart را می دهد.

سرویس های نصب شده شامل وب سرور Apache، دیتابیس MySQL و PHP می باشد. همچنین سیستم مدیریت محتوای Opencart نیز به صورت پیش فرض نصب و راه اندازی گردیده است.

7- Prestashop on CentOS7 :

این گزینه به شما امکان نصب و راه اندازی آخرین نسخه ی سیستم عامل CentOS که 7 می باشد را به همراه سرویس های اولیه مورد نیاز برای میزبانی وب سایت تحت سیستم مدیریت محتوای Prestashop را می دهد.

سرویس های نصب شده شامل وب سرور Apache، دیتابیس MySQL و PHP می باشد. همچنین سیستم مدیریت محتوای Prestashop نیز به صورت پیش فرض نصب و راه اندازی گردیده است.

8- SQL Server 2014 :

این گزینه به شما امکان نصب و راه اندازی نسخه ی 2012 R2 سیستم عامل Windows Server را می دهد. . به همراه این نسخه از سیستم عامل SQL Server 2014 نیز نصب خواهد شد.

9- SQL Server 2016 :

این گزینه به شما امکان نصب و راه اندازی آخرین نسخه ی سیستم عامل Windows Server که 2016 می باشد را می دهد. به همراه این نسخه از سیستم عامل SQL Server 2016 نیز نصب خواهد شد.

10- Windows Server 2012 R2 :

این گزینه به شما امکان نصب و راه اندازی نسخه ی 2012 R2 سیستم عامل Windows Server را می دهد. 

سیستم عامل نصب شده به صورت کاملا خام بوده و هیچ گونه تنظیمات سفارشی بر روی ان انجام نشده است.

11- Windows Server 2016 : 
این گزینه به شما امکان نصب و راه اندازی آخرین نسخه ی سیستم عامل Windows Server که 2016 می باشد را می دهد. سیستم عامل نصب شده به صورت کاملا خام بوده و هیچ گونه تنظیمات سفارشی بر روی ان انجام نشده است.
12- Wordpress on CentOS7 : 

این گزینه به شما امکان نصب و راه اندازی آخرین نسخه ی سیستم عامل CentOS که 7 می باشد را به همراه سرویس های اولیه مورد نیاز برای میزبانی وب سایت تحت سیستم مدیریت محتوای Wordpress را می دهد.

سرویس های نصب شده شامل وب سرور Apache، دیتابیس MySQL و PHP می باشد. همچنین سیستم مدیریت محتوای Wordpress نیز به صورت پیش فرض نصب و راه اندازی گردیده است.