ارسال درخواست گواهینامه SSL

پس از پرداخت سفارش SSL  ثبت شده در کاربری ایران هاست ، در بخش سرویس های میزبانی ، سرویس با وضعیت " در انتظار فعال سازی " خواهد بود و  می بایست گزینه " ارسال سفارش SSL " را انتخاب کرده و اطلاعات لازم  به شرکت سرتوم ارسال گردد.

  • در صورتیکه تمایل دارید گواهی SSL شما برای دامنه با www و بدون آن نیز صادر شود، کافیست نام سرویس/دامنه ی خود را هنگام ثبت سفارش و طی نمودن مراحل با عبارت www وارد نمایید تا گواهی با بهره مندی از نوع SAN امکان امن سازی هر دو آدرس را فراهم نماید.
 
 
 
قبل از ارسال درخواست گواهینامه ، می بایست فایل CSR را در اختیار داشته باشید، لذا چنانچه سرویس میزبانی وب خود را از ایران هاست تهیه کرده اید ، فایل CSR توسط تیم فنی برای شما ایجاد خواهد شد و در این خصوص می بایست  با بخش فروش ایران هاست از طریق تماس با تلفن 83305 داخلی 1 یا 2 و یا ارسال ایمیل به sales@iranhost.com    در ارتباط باشید و در صورتیکه میزبانی خود را از شرکت دیگری تهیه کرده  اید، ایجاد فایل CSR را با  شرکت هاستینگ خود پیگیری نمایید.
لطفاً به این نکته توجه داشته باشید که فایل CSR می بایست جهت دامنه ای ایجاد شود که دقیقاً منطبق با آدرسی باشد که  سایت شما با آن بالا می آید.مشاهده سایت با پیشوند WWW.  و یا بدون آن در ایجاد این فایل تاثیر گذار است.
در بخش ارسال درخواست گواهینامه  SSL  ، در مرحله اول وضعیت درخواست " ارسال نشده "می باشد،ابتدا از صحت نام دامنه درج شده اطمینان حاصل نمایید و سپس اطلاعات موجود در  فایل CSR را copy و در باکس مربوط به آن Paste   نمایید. پس از پر کردن بخش های دیگر  که به صورت لاتین می بایست کامل شود، گزینه بررسی و ارسال را انتخاب نمایید . چنانچه فرمت درخواست صحیح باشد، پنجره به صورت خودکار بسته میشود و گزینه  پیگیری سفارش SSL  در بخش عملیات ظاهر می گردد.
 
 

پس از ارسال صحیح مدارک ، وضعیت گواهینامه "در انتظار تایید" خواهد شد  و چنانچه ایمیل تایید گواهینامه را دریافت نکرده و یا نیاز به ارسال مجدد آن باشد، با انتخاب گزینه پیگیری سفارش SSL ،  گزینه "ارسال مجدد ایمیل"را انتخاب کرده و به ایمیل آدرسی که در ابتدای سفارش انتخاب شده بود، مجدد ایمیل تایید از سمت  شرکت سرتوم ارسال می گردد.

  • در نظر داشته باشید اگر قصد دارید گواهی SSL برای یک زیر دامنه (Subdomain) فعال شود (support.domain.com)، نیازی نیست که حتما برای آدرس زیردامنه یک ایمیل اکانت (admin@support.domain.com) ایجاد کنید. شرایطی فراهم شده که ایمیل های تاییدیه فوق الذکر امکان ارسال به ایمیل های تحت دامنه اصلی (admin@domain.com) را نیز داشته باشند.

پس از تایید ایمیل ، صدور گواهینامه ساعتی بعد انجام خواهد شد و وضیعت گواهینامه در پرتال کاربری ایران هاست به "صادر شده" تغییر خواهد کرد و از گزینه دانلود می توانید فایل Certificate  را دریافت نمایید.

نکته :  چنانچه تمایل به تغییر نام دامنه و صدور گواهینامه جهت دامنه دیگری داشته باشید، می توانید نام دامنه  جدید را در باکس روبروی دامنه وارد و سپس گزینه  "بررسی " روبروی آن را انتخاب نمایید تا ایمیل های تایید کننده نیز به تناسب نام دامنه جدید که جهت آن سرویس ایمیل نیز فعال می باشد  ، تغییر کنند.
توجه داشته باشید فعال بودن سرویس ایمیل جهت دامنه ای که نام آنرا وارد می نمایید، الزامی می باشد  و در صورتیکه هیچ یک از 5 آدرس ایمیل اعلام شده موجود نباشد، می بایست یکی از آنها را در میزبانی ایمیل ایجاد نمایید و سپس نسبت به ثبت سفارش اقدام شود.
 

 

Feedback

لطفا روش نصب فایلهای گواهینامه دانلود شده، روی سایت را نیز توضیح دهید. این مقاله ناقص است.
Seyyed Amir Hossein Hashemi (11/10/2018 at 11:16 PM)