چگونه می توان زیر دامنه (Subdomain) مجازی با ریموت به IIS ایجاد نمود؟

 

 
از آنجا که در سرویس های 2008 ایجاد
subdomain از طریق کنترل پنل WSP در پلانهای P6  و بالاتر، باعث هدر رفتن منابع دامنه پلان شما می شود، از طرفی در پلان های پایین تر امکان ایجاد subdomain وجود ندارد.(هرsub domain  به عنوان یک دامنه هاست شده در نظر گرفته می شود) لذا می توانید جهت جلوگیری از این موضوع و همچنین بهره مندی از sub domain در پلان خود ازsub domain های مجازی(که توسط قابلیت URL Rewrite  درIIS 7  پشتیبانی می شود) استفاده نمایید.
 

نکنه: قابلیت مدیریت از راه دور IIS تنها در پلان P3 و به بالاتر وجود دارد لذا در صورتیکه قصد ایجاد ساب دامین برای پلان P2  را دارید باید از طریق روش وارد نمودن کد URL Rewrite در فایل Web.config ، که مقاله آن در دانش نامه موجود است ، اقدام نمایید.

 

 

 

برای ایجاد sub domain در پلان های 2008 ایران هاست مراحل ذیل را دنبال نمایید:

1-  ایجاد pointer برای subdomain  موردنظر:

از طریق آدرس cp.yourdomain (به جایyourdomain نام دامنه خود را وارد نمایید). همچنین می توانید اگر از سرویس کانادا استفاده می نمایید از طریق آدرس wsp.iranhost.com و اگر از سرویس ایران بهره می برید با آدرس ircp.iranhost.com و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور مربوطه وارد کنترل پنل هاست خود شوید.

برروی آیکون Web  و سپس گزینه Website کلیک نمایید. در صفحه لود شده برروی نام دامینی که می خواهید ساب دامین برای آن ایجاد شود کلیک نمایید. در صفحه لود شده گزینه Add Website Pointer  را انتخاب نمایید.
حال کافیست در بخش اول نام ساب دامین را وارد و در بخش دوم دامین مورد نظر را انتخاب نمایید (به طور مثال در صورتیکه می خواهید
portal.iranhost.com را به عنوان ساب دامین داشته باشید باید در بخش اول portal  را وارد و در بخش دوم iranhost.com  را انتخاب نمایید) در انتها برروی گزینه Add Pointer  جهت اضافه شدن تنظیمات ، کلیک نمایید.

 

2- ایجاد فولدر به نام subdomain موردنظر در فولدر wwwroot  در File Manager سایت مربوطه:

از قسمت Hosting Space روی آیکون File Manager کلیک نمایید. در این صفحه روی فولدری که به نام دامنه موردنظر می باشد کلیک کرده و به شاخه ی wwwroot بروید. روی آیکون create folder کلیک کرده و فولدری به نام subdomain  موردنظر ایجاد کنید (به طور مثال در صورتیکه ساب دامین مورد نظر  portal.iranhost.com  است باید در فلدر wwwroot  مربوط به iranhost.com  یک فلدر به نام portal  ایجاد نمایید) و سپس فایلها و فولدرهای مربوطه را در این فولدر Upload نمایید.
 

3- ایجاد کد مربوط به ریدارکت :
کد زیر را  کپی و در یک فایل Notepad آن را paste نمایید. حال باید در تمامی خطوط کد مربوطه ، به جای عبارت domain.com نام دامنه خود را وارد نموده و آن را در یک فایل به هر نامی با پسوند txt در سیستم لوکال خود ذخیره نمایید.

# Rewrite subdomain requests to subdirectories except for www.domain.com

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www.domain.com [NC]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^([^.]+).domain.com

RewriteRule (.*) /%1/$1 [L]

#

# Redirect direct user-agent requests for www.domain.com/<subdomain>/<page> to http://<subdomain>.domain.com/<page>

RewriteCond %{THE_REQUEST} ^[A-Z]{3,9}\ /(.+)\ HTTP/

RewriteRule ^([^/]+)/(.*)$ http://$1.domain.com/$2 [R=301,L]
 

4- اضافه نمودن کد مربوطه در URL Rewrite   از طریق IIS Manager :
با مطالعه راهنمای زیر به IIS سایت خود متصل شوید.

http://support.iranhost.com/KB/a153/iis.aspx

بعداز اتصال کامل به IIS Manager  سایت خود مراحل ذیل را دنبال نمایید :
در پنجره
IIS Manager روی گزینه URL Rewrite دوبارکلیک نمایید. سپس از پنل سمت راست روی گزینه Import Rules  را انتخاب نمایید. در قسمت Configuration File آدرس فایلی که شامل کد مربوطه با پسوند txt  می باشد (که آن را با محتویات کد مربوطه روی دامنه خود، ذخیره نموده اید) را وارد نموده و سپس روی Import کلیک نمایید. بعد از کامل شدن عملیات روی گزینه Apply  کلیک نمایید.

حال می توانید با زدن نام ساب دامین ایجاد شده در آدرس بار مرورگر ، محتویات مربوطه را مشاهده نمایید.

لازم به ذکر است جهت کارکرد  اپلیکیشن .NET در ساب دامین مجازی، می بایست بعد از انجام تمامی موارد  ذکر شده در بالا، در انتها برای فلدر مربوط به ساب دامین مجازی تان  یک Virtual Directory با نام همان فلدر تعریف نمایید.

جهت دریافت راهنمایی های مربوطه به لینک زیر مراجعه نمایید.

 

http://support.iranhost.com/KB/a381/article.aspx?KBSearchID=0