معرفی CMS و مزایای آن

                                

معرفی CMS ها در ایران هاست

چگونه سایت خود را ایجاد کنیم  ؟
چگونه سایت خود را طراحی و مدیریت کنیم؟
                  
 
                                 
 
 
برای آنکه فعالیت خود را در اینترنت به صورت جهانی آغاز کنید داشتن وب سایت الزامی است .
  • ایجاد یک وب سایت مستلزم سه رکن اساسی است : 1- دامین 2- فضای میزبانی 3- طراحی سایت 
1- دامین :
آنچه در خصوص دامین محرز است این است که دامین سایت معرف فعالییتان در فضای اینترنت است قوانین وپیشنهادات زیادی ازسوی ثبت کننده های بین المللی وجوددارد که می تواند منتج به انتخاب نامی مرتبط ، کوتاه ، تک املایی ، با جستجوی مناسب در موتور های جستجوی گوگل شود .
 
2- فضای میزبانی : 
برای انتخاب پلان میزبانی یا اصطلاحا هاست می بایست ملزومات طراحی سایت را بررسی کرد : زبان برنامه نویسی ، نوع دیتابیس ، تعداد دیتا بیس ، تعداد ایمیل ارسالی در روز ، میزان فضای مورد نیاز  و ...
    
3- طراحی : مشخصا تبلیغات گسترده ای در خصوص طراحی های متفاوت ، برای سایتهای متفاوت ، با قابلیتهای خاص و البته تعرفه های متفاوت در اینترنت دیده اید .آنچه به سایت شما و طراحی آن ثبات می دهد مدیریت همه جانبه سایت است . با در نظر گرفتن این نیاز است که روشهای مختلفی برای طراحی سایت وجود دارد .
 
روش اول
 
Content Management System  : CMS
 
سیستم های مدیریت محتوا برای ایجاد وب سایت های پویا در غالب زمینه های ایجاد شده اند و  امکان ایجاد مدیریت و به روز رسانی یک وب سایـــــــت را به کاربران می دهد.برای ایــجاد سایـــت خود با  CMS می بایست پلـــــــان مورد نظر خود را انتخاب نموده و سپس جهت نصب CMS  مورد  نظر خود درخواستتان را باایـــــجاد یک تیکت به کارشناسان ایران هاست اعلام نمایید.
 
 نصب CMS ازخدمات رایگان ایران هاست بوده وبه صــورت 24 ساعته ارائه می شود .

نصب رایگان سیستم های مدیریت محتوا ( CMS ) جوملا ، ورد پرس ، پرستاشاپ ، دروپال به صورت 24 ساعته و رایگان توسط کارشناسان ایران هاست انجام می شود . 
 
معرفی مختصر از برخی CMS  ها پرکاربرد و محبوب : 
 
نرم افزاری تحت وب و سیستم مدیریت محتوا برای سایتهای وبلاگ نویسی ،شخصی، سایتهای خبری و اطلاع رسانی است. وردپرس یکی از محبوبترین سیتسم های مدیریت محتوای حال حاضر می باشد که به هزاران کاربر و وب سایت خدمات می دهد زیرا وردپرس ابزارهای انعطاف پذیری را جهت سادگی کار و کارآمدی بالا ارائه می دهد. علی رغم اینکه به صورت پیش فرض ابزارهای پایه طراحی وب سایت را پشتیبانی نمی کند اما به صورت ابزارهای جانبی ثالث که بعضا تجاری نیز می باشند امکان اضافه نمودن بیشماره قالبیت را به ودرپرس دارید.
 در واقع یکی از بزرگترین مزایای وردپرس قابلیت گسترش آن به وسیله ی پلاگین ها بیشماری است که در اختیار کاربران قرار گرفته است. این پلاگین ها می تواند شامل فروشگاه سازها، انجمن ها و غیره باشد.
** با تهیه هاست وردپرس ابری ایران هاست میتوانید از قالب های رایگان وردپرس نیز استفاده نمایید

 
چند وب سایت معروف با این سیستم مدیریت محتوا
==============
این سیستم مدیریت محتوا برای توسعه دهندگانی ارائه شده است که دانش و تجربه مناسبی با کدنویسی دارند. در واقع این سیستم مدیریت محتوا برای افراد تازه وارد مناسب نیست و برای کار با آن به مشکلات زیادی برخواهند خورد. جوملا امکان توسعه پذیری بسیار زیادی را از طریق افزونه ها فراهم می کند و برای شرکت هایی که می خواهند وب سایت های ساده ی خود را پیاده سازی کنند گزینه ی مطلوبی می باشد. زیرا می توانند با جوملا وب سایت هایی حرفه، با ظاهری خاص و انحصاری و جذاب داشته باشند.
چند وب سایت معروف با این سیستم مدیریت محتوا
==============
نرم افزار مدیریت محتوا برای ایجاد وب سایتهای شخصی ،وب سایت های بزرگ و پیچیده و پرتال های جامـــــــع است.  دروپال یک سیستم مدیریت محتوا مشهور می باشد که به طراحان حرفه ای امکان ایجاد وب سایت های قدرتمند را برای پاسخ دهی به حجم عظیمی از درخواست و بازدیدکننده می دهد. این سیستم مدیریت محتوا توانایی ایجاد صدها صفحه محتوا را دارد. دروپال انعطاف پذیر نیز بوده و می تواند یک وبلاگ ساده را به سادگی و با جذابیت و شگفت انگیزی وب سایت تجاری ایجاد نماید. انعطاف پذیری دروپال باعث می شود که انتخاب مناسبی برای شرکت های در حال رشد باشد که نیاز های انها یک وب سایت می تواند با سپری شدن زمان تغییر یابد.
چند وب سایت معروف با این سیستم مدیریت محتوا
==============
پرستاشاپ به دلیل سادگی استفاده از آن به یکی از محبوب ترین فروشگاه سازهای حال حاضر تبدیل شده است. نصب و سفارش سازی پرستاشاپ بسیار ساده می باشد و همه چیز نوآورانه کار شده است
یکی از مشکلات و می توان گفت برجسته ترین نقاط ضعف پرستاشاپ می تواند به عدم امکان سفارش سازی خیلی زیاد آن نام برد. اگر شما با چند مقوله ی گرافیکی در حال کار باشید و انتظار های بالایی از پرستاشاپ در این زمینه داشته باشید باعث یاس شما خواهد شد.
اگر واقعا می خواهید وب سایت خود را سفارش سازی کنید نیاز است قالب های اضافه تر استفاده کنید و سپس به کدهای آن دست ببرید.
چند وب سایت معروف با این سیستم مدیریت محتوا
==============
Magento
مجنتو یکی از بزرگترین فروشگاه سازهای حال حاضر می باشد که شرکت های بزرگی از محصولات سازمانی آن استفاده می نمایند (همانند نایک و سامسونگ و غیره) در نسخه ی رایگان مجنتو قابلیت های متعدد بیشماری ارائه می شود که در موارد مشابه وجود ندارند. همانند میزبانی فروشگاه های موازی متعدد، انتخاب از چندین زبان موجود و واحد های پولی متعدد.
مجنتو یک پلتفرم محبوب بوده که دارای کاربران فعال زیادی بوده که در حال توسعه قالب ها و افزونه ها برای این پلتفرم می باشند.
یکی از مشکلات مجنتو بزرگ بودن آن می باشد که به همین دلیل در صورت بروز با مشکل یافتن پاسخ بین هزاران تاپیک و موضوع باز شده کار دشواری می باشد.
چند وب سایت معروف با این سیستم مدیریت محتوا
==============
اپن کارت برای افرادی مناسب است که تجارت کوچکی داشته و در تیم خود شخص آشنا با کدنویسی ندارند. این سیستم مدیریت محتوا خیلی ساده بوده و خیلی از قابلیت هایی که در فروشگاه سازهای دیگر ارائه می شوند را ندارد.
 البته این مورد هم جزو نقاط ضعف و هم جزو نقاط قوت این فروشگاه ساز محسوب می شود. زیرا علی رغم اینکه امکانات خیلی زیادی ندارید اما از پیچیدگی سیستم شما نیز کاسته می شود.
با وجود موارد فوق شما همچنان می توانید از اپن کارت استفاده ی زیاد نمایید اما برای بهره گیری کامل از قابلیت های اپن کارت نیاز است که یک برنامه نویس در اختیار خود داشته باشید تا واقعا بتوانید از این سیستم مدیریت محتوا کامل بهره برداری نمایید.
یکی از مزایای این سیستم مدیریت محتوا سبک بودن آن می باشد که باعث می شود بار زیادی رو سرور شما ایجاد نشود. البته اگر تعداد زیادی افزونه استفاده کنید باعث می شود که عملکرد کلی کاهش یابد اما این مورد بر عهده ی خود شما می باشد.
یکی از معایب این فروشگاه ساز در کنار سادگی آن مورد وابستگی زیاد آن به پلاگین ها می باشد. این بدان معنا می باشد که احتمال عدم سازگاری آن با سرور شما بسیار ممکن است به دلیل متنواع بودن پلاگین ها رخ بدهد.
در نهایت سادگی اپن کارت باعث شده است که یکی از بزرگترین و محبوب ترین فروشگاه سازهای حال حاضر در دنیا شود.
چند وب سایت معروف با این سیستم مدیریت محتوا
 
و بسیـــــــــــــــــــــــــــــــــــاری نمونه های دیگر 
 
 نمونه های از سایت های ایجاد شده با سیستم های مدیریت محتوا  :
 
سایت معتبر نیویورک با رتبه الکسای 492  ایجاد شده با وردپرس 
 
 
سایت پربازدید خبری itwire با رتبه الکسای 4841  ایجاد شده با جوملا 
 
 
سایت خبرگزاری BBC America  با رتبه اکسای  5019 ایجاد شده با وردپرس
 

 
سایت فروشگاه پوشاک با رتبه الکسای  23979  ایجاد شد با پرستاشاپ
 
 
سایت پلی استیشن با رتبه الکسای 187 ایجاد شده با وردپرس
 
 
 
سایت نوکیا با رتبه الکسای 2806  ایجاد شده با دروپال
 
 
 
سایت فورد با رتبه الکسای 661 ایجاد شده با Adobe Experience Maneger
 
 
سایت فیس بوک با رتبه الکسای  50 ایجاد شده با وردپرس
 
 
 
نمونه های بی نظیر بسیاری از سایت های پربازدید و روز در سراسر دنیا وجود دارد که با CMS ها به 
راحتی و بدون نیاز به دانش کد نویسی با کمترین هزینه و زمانبندی ایجاد شده اند .
 
روش دوم:
در نهایت چناچه دو روش مذکور پاسخگوی نیاز شما در خصوص طراحی وبسایت نبود، میتوانید با شماره 83305 داخلی 1 تماس بگیرید و ارائه درخواست خود جهت طراحی  و استعلام هزینه نسبت به راه اندازی سایت توسط طراحان ایران هاست اقدام فرمایید