چگونه می توان DNN 8.x را در کنترل پنل WSP نصب نمود؟

از طریق آدرس : cp.yourdomain  ( به جای yourdomain  نام دامین خود را وارد نمایید ) وارد کنترل پنل هاست خود شوید.

در قسمت databases گزینه SQL Serverرا انتخاب نمایید.

 
 
بعد از انتخاب این گزینه پنجره زیر ظاهر می شود که در آن می توانید اقدام به ساخت بانک اطلاعاتی جدید یا ویرایش بانک های قبلی نمایید . روی گزینه Create database کلیک کنید .
 
در پنجره  ظاهر شده نام پایگاه داده را وارد نمایید و  بروی دکمه save کلیک نمایید.
 
 
حال بر روی "Create User " کلیک نمایید در صفحه جاری یک نام کاربری و رمز عبور برای دیتابیس مورد نظر با نام دلخواه وارد نموده و تیک کنار نام دیتابیس مربوطه را زده و سپس روی گزینه save  کلیک نمایید.
 
 
در این مرحله به قسمت File Manager رفته و فلدری که به نام دامین شما می باشد را انتخاب نمایید در صفحه جاری با کلیک برروی آیکون قفل مقابل فلدر wwwroot 
 
 
گزینه Write  را برای نام کاربری دامین خود انتخاب و روی گزینه save  کلیک نمایید
 
 
 
حال روی فلدر wwwroot کلیک نمایید و فایل زیپ CMS  را با کلیک برروی گزینه Upload ،  آپلود نمایید.(می توانید با استفاده از نرم افزارهای جانبی نیز مانند Cuteftp فایل زیپ را Upload  نمایید
)بعد از انجام عملیات  upload ، فایل مربوطه را از طریق  گزینه unzip ، از حالت فشرده خارج  نمایید. ( تنها پسوند zip  قابل قبول است.
توضیح : همانطور که در نکته ابتدایی نیز اعلام گردید در صورتیکه قصد نصب این cms  را در فلدر خاصی درwwwroot  دارید باید از طریق دستورالعمل ذیل نسبت به ایجاد  virtual directory برای فلدر مربوطه اقدام نمایید.
لازم به ذکر است در صورتیکه CMS  را می خواهید در wwwroot  نصب نمایید نیازی به ایجاد فلدر مجازی ندارید.
ساخت فلدر مجازی :
در کنترل پنل هاست خود روی گزینهweb  سپس website   کلیک نموده و بر روی نام  سایت خود کلیک نمایید تا پنجره Website Properties باز شود . در این پنجره به تب Virtual Dirs رفته و بر روی دکمه Create Directory  کلیک نمایید
 
 
 
 
در صفحه جاری نامی را که می خواهید از این پس CMS  شما با آن لود گردد را در قسمت directory name وارد نموده و مسیر فلدر مورد نظر را نیز در قسمت folder  انتخاب نمایید.
 
حال نام دامین خود را در یک مرورگر وارد نمایید تا صفحه نصب این CMS  لود گردد
 
نکته : در صورتیکه CMS  را در فلدری در wwwroot  آپلود نموده اید برای لود شدن صفحه نصب باید نام دامین خود را به همراه نامی که در فیلد directory name  در بخش ایجاد virtual directory  وارد نموده اید را بزنید به طور مثال برای فلدر مجازی این راهنما باید آدرس ذیل را در مرورگر وارد نمایید :
http://yourdomain/subdomain
بعد از وارد کردن آدرس در مرورگر صفحه نصب ظاهر می شود .
 
 
در قسمت اطلاعات مدیریتی یک حساب  مدیر برای مدیریت سایت تعریف می کنید و نام وب سایت را در قسمت اطلاعات وب سایت وارد می کنید
قالب را به صورت Default  انتخاب می نمائید و زبان مورد نظرتان را برای قسمت مدیریت انخاب می نمائید.
 
 
در این پنجره تنظیمات مربوط به پایگاه داده را می توانید انجام دهید.
در بخش "نام سرور" IP دیتابیس سرور و نام دیتابیس را در قسمت "پایگاه داده" را وارد نمایید. تیک گزینه امنیت یکپارچه را برداشته و بر روی تعریف شده توسط کاربر قرار دهید سپس  نام کاربری دیتابیس و رمز عبور کاربر مربوطه را وارد نمایید . در بخش پیشوند جداول به صورت پیش فرض باقی بگذارید.
 
برای بدست آوردن IP دیتابیس سرور می توانید از این لینک  استفاده نمائید.
 
دکمه ادامه را کلیک نمائید و طبق تصویر زیر صفحه پروگرس نصب ظاهر خواهد شد.
 
 
پس از اتمام پروسه بر روی مشاهده وب سایت کلیک نمائید.