چگونه می توان subdomain مستقل از وب سایت اصلی ایجاد نمود؟

 

 
ایجاد subdomain مستقل از وب سایت اصلی
 
در سرویس های اشتراکی  2008 و 2012  ایجاد   subdomain از طریق کنترل پنل  WSP  تنها در پلانهای P6   و بالاتر قابل انجام است. 
از آنجا که در سرویس های 2008 ایجاد subdomain از طریق کنترل پنل WSP در پلانهای P6  و بالاتر، باعث هدر رفتن منابع دامنه پلان شما می شود، از طرفی در پلان های پایین تر امکان ایجاد subdomain  مستقل وجود ندارد و هر sub domain   به عنوان یک دامنه هاست شده در نظر گرفته می شود، لذا می توانید جهت جلوگیری از این موضوع و همچنین بهره مندی از sub domain در پلان خود ازsub domain های مجازی که توسط قابلیت URL Rewrite  در IIS    پشتیبانی می شود  استفاده نمایید.
 
جهت  ایجاد ساب دامین مجازی  به لینک زیر مراجعه نمایید.
http://support.iranhost.com/kb/a837/subdomain-url-rewrite-web_config.aspx

در صورتی که تمایل دارید بر روی پلان خود یک ساب دامین مستقل از وب سایت اصلی داشته باشید مراحل ذیل را دنبال کنید.
از طریق آدرس cp.yourdomain (به جایyourdomain نام دامنه خود را وارد نمایید). همچنین می توانید اگر از سرویس کانادا استفاده می نمایید از طریق آدرس wsp.iranhost.com و اگر از سرویس ایران بهره می برید با آدرس ircp.iranhost.com و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور مربوطه وارد کنترل پنل هاست خود شوید.
در صفحه اصلی کنترل پنل WSP و با انتخاب گزینه Domains، وارد صفحه اصلی مدیریت دامنه ها می شوید.
 
 

 
در صفحه مدیریت دامنه ها، با انتخاب گزینه Add Domain وارد صفحه Add New Domain شوید. در این صفحه با انتخاب گزینه Sub Domain وارد صفحه مشخصات  یک زیر دامنه جدید می شوید.
 
 
 
 

در این صفحه در ابتدا در کادر 1 نام ساب دامین خود را وارد می کنید و در کادر دوم نیز نام دامنه ای که قصد دارید این Sub-Domain برای آن ایجاد شود را انتخاب کنید.
در صورت نیاز به ساختن یک وبسایت جدید و مرتبط کردن آن با این دامنه تیک گزینه Create Web Site و در صورتی که DNS zone این دامنه بر روی Name Server های هاست وجود داشته باشند تیک گزینه Enable DNS را نیز می بایست انتخاب شود. در پایان با کلیک و انتخاب گزینه Add Domain عملیات مربوطه انجام می شود.
پس از انجام این کار شما یک وب سایت مستقل از وب سایت اصلی با نام زیر دامنه تان خواهید داشت.