چگونه می توان Elgg را در کنترل پنل WSP نصب نمود؟

راهنمای نصب Elgg
 
جهت نصب elgg از طریق آدرس) cp.yourdomain  به جای yourdomain  نام دامین خود را وارد نمایید ) وارد کنترل پنل هاست خود شوید.
 
در قسمت databases گزینه  MySQL 5.xرا انتخاب نمایید.
 
 
در صفحه جاری بر روی Create Database" " کلیک نموده و یک بانک اطلاعاتی با نام دلخواه ایجاد نمایید.
 
 
در صفحه ی جاری پس از انتخاب نام دیتابیس گزینه ی save  را انتخاب نمایید.
 
 
حال بر روی "Create User " کلیک نمایید. در صفحه جاری یک نام کاربری و رمز عبور برای دیتابیس مورد نظر با نام دلخواه وارد نموده و تیک کنار نام دیتابیس مربوطه را زده و سپس روی گزینه save  کلیک نمایید.
 
 
در این مرحله به قسمت File Manager رفته و فلدری که به نام دامین شما می باشد را انتخاب نمایید در صفحه جاری با کلیک برروی آیکون قفل مقابل فلدر wwwroot 
 
 
گزینه Write  را برای نام کاربری دامین خود انتخاب و روی گزینه save  کلیک نمایید.
 
 
حال روی فلدر wwwroot کلیک نمایید و فایل زیپ CMS  را با کلیک برروی گزینه Upload ،  آپلود نمایید(جهت آپلود فایل می توانید از نرم افزارهای جانبی مانند Cuteftp نیز استفاده نمایید)
 
بعد از انجام عملیات  upload ، فایل مربوطه را از طریق  گزینه unzip ، از حالت فشرده خارج  نمایید (تنها پسوند zip  قابل قبول است)
 
حال آدرس سایت خود را در مرورگر وارد نمایید تا صفحه اول نصب CMS نمایش داده شود.
 
 
در صفحه ی جاری با انتخاب گزینه ی next وارد مراحل نصب elgg شوید.
در این صفحه در صورت سبز بودن 2 فیلد ابتدایی سازگاری تنظیمات فعلی php و همچنین url rewrite را در وب سرور خود با نرم افزار elgg مشاهده خواهید کرد. با انتخاب گزینه ی next وارد مرحله ی بعدی شوید.
 
 
در این صفحه Database Username (نام کاربری دیتابیس) ، Database Password (کلمه ی عبور دیتابیس) ، Database Name (نام دیتابیس) و Database Host ( آدرس دیتابیس سرور) را به ترتیب در فیلدها وارد نمایید. ( فیلد مربوط به پیشوند جداول به صورت اختیاری بوده و نیازی نیست آن را تغییر دهید )
 
 
نکته : برای یافتن آدرس دیتابیس سرور کافیست به بخش Databases  کنترل پنل هاست خود رفته و روی گزینه ی Browse Database (که مقابل نام دیتابیس موجود قرار دارد ) کلیک نمایید. در صفحه جاری آدرس آی پی سرور بانک اطلاعاتی در آدرس بار موجود می باشد. (لازم به ذکر است که می توانید از این صفحه برای اتصال به قسمت وب بیس دیتابیس نیز استفاده نمایید.)
همچنین می توانید با وارد شدن به کنترل پنل هاست از مسیر Domains > yourdomain > Edit DNS zone Records  و مشاهده  Data مربوط به رکورد mySQL آدرس IP مربوط به دیتابیس سرور را مشاهده و استفاده نمایید.
(امکان استفاده از آدرس : mysql.yourdomainname   را نیز خواهید داشت)
 
 سپس بر روی گزینه ی next کلیک نمایید .
 
در این مرحله اطلاعات خواسته شده را به ترتیب وارد و بر روی گزینه ی ادامه کلیک نمایید .توجه داشته باشید در فیلد مربوط به Data directory بایستی مسیر فیزیکی مربوط به یک پوشه (در لایه ی بالاتر از پوشه ی wwwroot) از فضای میزبانی خود را وارد کنید ، که در این خصوص می توانید از مسیر مربوط به پوشه ی data استفاده کنید.
D:\\HostingSpaces\\username\\domainname\\data
همچنین در Default Site Access بایستی سطح دسترسی به وب سایت خود را بر حسب نیاز و از میان یکی از گزینه های Private ، Friends ، Logged in users و Public انتخاب کنید. سپس با انتخاب گزینه ی next وارد مرحله ی بعدی شوید.
 
 
در این مرحله بایستی اطلاعات مربوط به دسترسی های پنل مدیریتی را به ترتیب وارد و بر روی گزینه ی next کلیک نمایید.
 
 
بعد از گذشت مدت زمان کوناه فرآیند نصب به پایان خواهد رسید و پیغام زیر به نمایش در خواهد آمد.
 
 
اکنون می توانید با وارد نمودن نام دامین خود در مرورگر، صفحه اصلی elgg را مشاهده نمایید:
 
 
برای ورود به بخش مدیریتelgg  بر روی گزینه ی Log in موجود در بالای سمت راست صفحه کلیک نموده و در این پنجره نام کاربری و کلمه عبوری که در مرحله نصب تعریف کرده اید را وارد نمایید .