چگونه می توان از افزونه ی Yoast SEO جهت بهبود SEO سایت Wordpress استفاده نمود؟

 

راهنمای     Yoast SEO
 
بهینه سازی صفحات وب، یعنی شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ، بیشترین امتیاز را داشته باشید. اهمیت این موضوع از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنند. به عنوان مثال در گوگل و یاهو، اکثر مردم فقط به صفحه ی اول نتایج جستجو نگاه می کنند. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسأله مهم است که سایت شما در صفحه ی اول نتایج جستجو قرار گیرد ور در اصطلاح از SEO خوبی برخوردار باشد. 
در وردپرس برای بهینه سازی سئو افزونه هایی وجود دارد که Yoast SEO یکی از بهترین ها  است.  در این مقاله به بررسی این افزونه می پردازیم.
 
ابتدا افزونه مذکور را از این لینک دانلود کنید.  سپس مطابق این راهنما افزونه را در وردپرس نصب کرده و فعال کنید. 
فعال بودن این افزونه به شما کمک می کند در هنگام نوشتن پست ها و صفحات جدید، بهینه بودن کلمات کلیدی،عنوان،متا و . . . را در ذیل نوشته مشاهده کنید. در ذیل پنجره درج نوشته پیشنهاداتی نیز جهت اصلاح این بخش ها به شما داده می شود و با یک آیکون شبیه به چراغ راهنمایی، میزان بهینه بودن صفحه شما را نشان می دهد. 
 
پس از اینکه افزونه را فعال کنید، منوی جدیدی با عنوان “سئو” یا “SEO”   به منو های کناری بخش مدیریت وردپرس اضافه خواهد شد،با کلیک بر روی این افزونه وارد بخش مدیریت و نظیمات آن خواهید شد.
 
 
 
هنگامی که وارد بخش مدیریت شدید، با کلیک بر روی گزینه "تور" می توانید راهنمایی ویدویی این ابزار را مشاهده کنید.
یا با کلیک بر روی دکمه “بازگردانی تنظیمات اولیه” همه ی تنظیمات افزونه به  حالت پیشفرض باز خواهد گشت.

عمومی
مهمترین بخش در تنظمات پیشخوان، مربوط به ابزارهای وبمستر  (Webmaster Tools)  می باشد.  در این بخش می توانید کدهایی که از ابزارهای Google webmaster tools  را دریافت کرده اید را وارد کنید.
برای آشنایی با ابزار Webmaster Tools می توانید این لینک را مشاهده کنید.
 
 
 
 
 
بخش عنوان و متا :
گزینه " اجبار به بازنویسی عنوان ها "  را فعال کنید. این گزینه باعث می شود سیستم را مجبور کنید که از تنظمات موجود در افزونه برای عناوین Rewrite استفاده کند.
 
 
 
 

شبکه اجتماعی
این بخش متعلق به شبکه های اجتماعی است. شما می توانید شناسه ی شبکه های اجتماعی خود را در این قسمت ها وارد نمایید.
نقشه های XML  سایت : در این بخش sitemap وب سایت ساخته می شود.
میز کار فرمان :
 
 
 
میزفرمان : کد هویت گوگل
  با کلیک بر روی این گزینه، گوکل یک کد هویت یکت در اختیار شما قرار می دهد. این کد را در کادر پایینی وارد کرده و بر روی گزینه تایید هویت کلیک کنید. 
 
 
 

 
پیشرفته : پیوند های یکتا
در این بخش می توانید بر تنظیمات پرمالینک وردپرس مدیریت داشته باشید.  دو گزینه اول را فعال کنید. این گزینه ها باعث بهبود لینک های شما خواهند شد.
 
 
 
 
استفاده از ابزارهای سئو کمک شایانی به افزایش رتبه وب سایت خواهد کرد.