چگونه می توان ریدایرکت از یک لینک به لینک دیگر را در Joomla انجام داد؟

ریدایرکت از یک لینک به لینک دیگر در جوملا
 
افزونه ی System – Redirect یکی از افزونه های کاربردی جوملا می باشد که به منظور تغییر مسیر یک صفحه خارج از دسترس وب به صفحه ی دیگر استفاده می شود. استفاده از این افزونه مخصوصا هنگامی مفید می باشد که به هر دلیل آدرس لینک سایت دچار تغییراتی شده است و برای هدایت ربات ها یا کاربران به لینک اصلی ، از آن استفاده می شود. در صورت استفاده از این افزونه برای انتقال ترافیک یک آدرس به آدرس دیگر page rank مربوط به آدرس قبلی به آدرس جدید انتقال پیدا خواهد کرد. جهت فعالسازی این قابلیت در جوملا مراحل زیر را انجام دهید :
ابتدا به پنل مدیریت جوملا لاگین نموده و از منوی افزونه ها گزینه ی پلاگین ها را انتخاب کنید.
سپس در فیلد جستو عبارت سیستم – ارجاع را وارد نموده و سپس بر روی آیکن جستجو کلیک کنید.
 
 
در صفحه ی جاری بر روی نام افزونه ی مذکور کلیک کرده و سپس حالت آن را بر روی فعال قرار داده و نهایتا گزینه ی ذخیره و بستن را انتخاب کنید.
 
 
در مرحله ی بعد بایستی از منوی کامپوننت ها گزینه ی ارجاع را انتخاب کنید.
سپس گزینه ی جدید موجود در بالای سمت راست صفحه را انتخاب کنید.
 
 
در صفحه ی جاری و در قسمت آدرس وب مبدا آدرس صفحه ی از دسترس خارج شده که قصد ریدایرکت کردن آن را دارید ، وارد کنید. توجه فرمایید آدرس صفحه ی مربوطه بایستی مطابق فرمت وارد شده در تصویر زیر باشد (به جای yourdomain.com/oldlink آدرس صفحه ی مبدا را وارد نمایید.)
در قسمت آدرس وب مقصد نیز لینک صفحه ی ای که قصد هدایت بازدیدکنندگان از صفحه ی مبدا به آن را دارید ، وارد کنید (به جای yourdoamin.com/newlink آدرس صفحه ی مقصد را وارد کنید.)
سپس منوی حالت را بر روی گزینه ی فعال قرار داده و نهایتا گزینه ی ذخیره ی موجود در بالای سمت راست صفحه را انتخاب کنید.