چگونه می توان در Joomla قالب نصب نمود؟

عموما نصب قالب در جوملا به دو شکل انجام می گردد. اولین حالت نصب استفاده از یک بسته نصبی است که به آن Quickstart package گفته می شود. نصب این نوع قالب بسیار آسان بوده و روند نصب دقیقا مانند نصب جوملا پیش فرض می باشد. با توجه به مشابهت نصب Quickstart package و جوملا پیش فرض، نصب این نوع قالب را با استفاده از راهنمای نصب جوملا انجام دهید.

در حالت دوم فایلی که در اختیار ماست فقط شامل فایل های قالب بوده و باید از طریق بخش مدیریت جوملا انجام شود. در ادامه نصب این نوع قالب در جوملا ارائه خواهد شد:
نکته: توجه داشته باشید که نصب قالب یا افزونه در جوملا نیازمند دسترسی نوشتن بر روی فایل های شما بر روی سرور دارد. لذا یا با استفاده از این راهنما اقدام به اعطای Write Permission به پوشه wwwroot در File Manager نمایید و یا با استفاده از این راهنما FTP Layer را روی جوملا فعال نمایید. توجه نمایید که همواره راهکار دوم به دلیل امنیت بالاتر پیشنهاد می گردد.
 
ابتدا باید اقدام به نصب جوملا پیش فرض نمایید. در صورتی که هنوز جوملا را نصب نکرده اید طبق این راهنما اقدام به نصب جوملا نمایید.
سپس از طریق آدرس yourdomain.com/administrator وارد بخش مدیریت جوملا شوید.
بعد از ورود به بخش مدیریت جوملا از منوی بالا روی "افزونه ها" کلیک نمایید و سپس روی مدیریت کلیک نمایید.
 
 
 
حال در قسمت "بارگذاری فایل بسته نصبی" روی Choose File کلیک نمایید و فایل Zip که محتویات قالب شما در آن قرار دارد را در سیستم لوکال خود انتخاب نمایید و سپس روی دکمه "بارگذاری و نصب" کلیک نمایید.
 
 
بعد از این که نصب انجام شود با پیغام زیر مواجه خواهید شد.
 
 
حال بر روی "افزونه ها" کلیک و سپس بر روی "قالب ها" کلیک نمایید.
 
 
در این قسمت بر روی ستاره روبروی قالبی که نصب کرده اید کلیک کنید تا به عنوان قالب پیش فرض وبسایت شما تعیین شود.
 
 
 
حالا وبسایت خود را لود کنید و میبینید که قالبی که نصب کرده اید بر روی وبسایت شما اعمال شده است.