چگونه می توان گزارش ایمیل های ارسالی سرویس خود را مشاهده نمود؟

برای مشاهده میزان فضای مصرفی توسط هریک از اکانت ها نیاز به دسترسی Administrator می باشد.برای اعطای دسترسی Admin به یکی از اکانت ها ابتدا از طریق آدرس  http://cp.iranhost.com/ برای سرویس های میزبانی خارج و آدرس https://solidcp.iranhost.com/ برای سرویس های داخل ایران و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور مربوطه وارد کنترل پنل هاست خود شوید. بعد از وارد شدن به کنترل پنل سرویس میزبانی  بر روی Accounts  در بخش Email کلیک میکنیم.

 

در صفحه باز شده میتوانیم اکانت های ایمیل ساخته شده را مشاهده کنیم.بر روی هر یک از اکانت ها که قصد دادن دسترسی Admin به آن را داریم کلیک کرده تا وارد صفحه تنظیمات آن شویم. حال تنها کافی است در صفحه Mail Account Properties تیک گزینه Domain Administrator را بزنیم تا دسترسی Admin را برای آن اکانت فعال کنیم.

 

بعد از فعال کردن دسترسی Admin برای اکانت مورد نظر از طریق آدرس mail.yourdomain وارد سرویس ایمیل خود می شویم.بعد از اینکه وارد سرویس میل اکانت مورد نظر شدیم از منوی سمت چپ روی گزینه Reports کلیک می کنیم.در اینجا می توانیم انواع گزارشهای مرتبط با آن اکانت خاص یا گزارشهای مرتبط با همه اکانت های ساخته شده روی ان دامین را مشاهده کنیم.

 

برای مشاهده گزارش مربوط به میزان فضای مصرفی توسط هریک از اکانت ها ابتدا روی Domain Summary Reports کلیک می کنیم.سپس روی Traffic Reports کلیک میکنیم.و در نهایت بر روی Disk Usage کلیک می کنیم.با کلیک بر روی این گزینه می توانیم میزان فضای مصرفی توسط هر یک از اکانت ها را به تفکیک مشاهده کنیم. در ستون Max Disk میزان فضای اختصاص داده شده به آن اکانت و در ستون Total Disk میزان فضای مصرفی توسط آن اکانت را می توانیم مشاهده کنیم.

 

برای مشاهده تعداد ایمیل های ارسالی نیز توسط هر یک از اکانت ها مانند مرحله قبل ابتدا بر روی Domain Summary Reports سپس بر روی Traffic Reports و در نهایت بر روی Message Traffic کلیک می کنیم.با کلیک بر روی این گزینه آمار ایمیل های ارسالی توسط هر یک از اکانت ها در وسط صفحه به تفکیک نمایش داده خواهد شد.برای مشاهده ایمیل های ارسالی توسط هر یک از اکانت ها در یک بازه زمانی خاص در منوی بالا از قسمت Set Dates و یا قسمت Date Range میتوانیم استفاده کنیم.