چگونه می توان از افزونه ی woocommerce در Wordpress برای ایجاد فروشگاه استفاده نمود؟

برای نصب و راه اندازی ووکمرس در وردپرس می بایست در ابتدا اقدام به نصب وردپرس نمایید. بدین منظور می توانید از مقاله های آموزشی زیر استفاده نمایید:
سرویس های میزبانی 2008 و 2012:
سرویس های میزبانی 2003:
پس از نصب وردپرس برای راه اندازی افزونه ی ووکمرس به بخش مدیریت وردپرس از آدرس زیر لاگین نمایید.
http://domain.com/wp-admin
به جای domain.com می بایست نام دامنه خود را وارد نمایید.
 
پس ورود به بخش مدیریت وردپرس از منوی Plugins بر روی گزینه Add New کلیک نمایید.
 
 
در صفحه ی باز شده در قسمت Search for plugins عبارت " woocommerce " را جستجو کنید.
 
 
پس از بارگذاری نتایج جستوی بر روی گزینه ی Install مربوط به افزونه ی ووکمرس کلیک نمایید.
 
 
پس از سپری شدن زمان کوتاهی افزونه ی ووکمرس در وردپرس شما نصب خواهد شد. در صفحه ی جدید باز شده بر روی Activate plugin کلیک نمایید.
 
 
پس از فعال سازی پلاگین به صفحه ی راه اندازی ووکمرس منتقل خواهید شد.در حال حاضر ووکمرس با موفقیت در سرویس میزبانی شما نصب شده است.
در صفحه ی جدید باز شده اطلاع داده می شود که شما می توانید الان یا بعدا به راه اندازی ووکمرس بپردازید. در این راهنما پس از نصب افزونه ی ووکمرس به راه اندازی آن می پردازیم. بنابراین بر روی گزینه Let’s Go کلیک نمایید.
 
 
در صفحه ی بعد اطلاع داده می شود که برای فروشگاه چند صفحه می بایست ایجاد شود که ووکمرس به صورت خودکار انها را ایجاد خواهد کرد. برای ایجاد صفحه های بیشتر یا ویرایش صفحه های قبلی می توانید به قسمت Pages وردپرس خود بروید.
بر روی گزینه ی Continue کلیک نمایید.
 
 
در این صفحه موقعیت جغرافیایی و واحد پولی را می توانید انتخاب کنید. در حال حاضر واحد پولی ایران (ریال) در لیست واحد ها وجود ندارد و می بایست دستی پس از راه اندازی ووکمرس انرا اضافه نمایید. گزینه ی "Where is your store located?" را بر روی ایران قرار داده و بر روی گزینه ی Continue کلیک نمایید.
 
 
در این صفحه می توانید تنظیمات مالیاتی و ارسال مرسوله را تنظیم نمایید. در صورت نیاز می توانید اقدام به تکمیل فرمهای مربوطه نمایید. با توجه به اینکه این موارد را می توانید بعدا هم تکمیل کنید بر روی گزینه ی Continue کلیک نمایید.
 
 
در این صفحه می توانید انواع پرداخت ها را تعیین کنید. در آینده می توانید روش های پرداخت بیشتری را به ووکمرس خود اضافه نمایید. در حال حاضر بر روی Continue کلیک نمایید.
 
 
مراحل راه اندازی فروشگاه ووکمرس شما به پایان رسیده است. بر روی Create your first product کلیک نمایید تا به صفحه ی مدیریت وردپرس برگشته و اولین محصول خود را ایجاد نمایید.
 
 
در این صفحه می توانید محصولات خود را ایجاد و اقدام به ایجاد یک فروشگاه کامل با ووکمرس نمایید.