چگونه می توان SmarterMail را ارتقا داد؟

طبیعتا به روز بودن نرم افزار ها و سرویس های مورد استفاده روی یک سرور منجر به افزایش امنیت سرور و بهبود تجربه کاربری خواهد شد. در این راهنما اقدام به ارتقای Smartermail به آخرین نسخه می کنیم:

 
1- اولین اقدامی که باید انجام دهید تهیه بکاپ از فایل ها و اطلاعات داخل میل سرور است که در صورتی که پروسه ارتقا با مشکلی مواجه شد، یک نسخه بکاپ از فایل ها و ایمیل ها در اختیار داشته باشیم.برای این کار در مسیر C:/smartermail کلیه فولدر های موجود را انتخاب کنید و همه را Zip نمایید و در مسیر دیگری قرار دهید.
 
 
 
 
2- سپس از طریق این لینک اقدام به دانلود آخرین نسخه از Smartermail نمایید.
 
 
 
 
3- در این مرحله وارد IIS شوید و وبسایت smartermail را مانند تصویر زیر Stop نمایید.
 
 
 
 
4- حال از طریق Control Panel سیستم عامل در قسمت Programs روی Uninstall a program کلیک کنید و نرم افزار Smartermail را Uninstall نمایید. توجه داشته باشید که ابتدا چک کنید که Smartermail در کدام مسیر از سرور شما نصب شده است.
 
 
 
 
5- در آخرین مرحله از حذف Smartermail متنی قرار دارد که اعلام می کند با حذف Smartermail تنظیمات و ایمیل ها از بین نمی روند. پس اطمینان داشته باشید که ایمیل های شما و تنظیمات smartermail سر جای خود باقی هستند.
 
 
 
 
6- در این مرحله آخرین نسخه smartermail را که دانلود کرده بودید را اجرا کرده و نصب نمایید. توجه نمایید که نصب را باید در همان مسیر قبلی که smartermail قبلی نصب بود انجام دهید.
 
 
 
 
7- در پایان وبسایت Smartermail را از طریق IIS استارت نمایید.
 
 
 
 
حال می توانید اقدام به لود کردن Smartermail نمایید. باید تمامی تنظیمات و ایمیل های شما مانند قبل در نسخه جدید Smartermail  لود شود.