چگونه قابلیت Delivery report (گزارش تحویل) را فعال کنیم؟

 

فعال نمودن قابلیت  Delivery report ( گزارش تحویل )

 

فعالسازی این قابلیت در سرویس های 2008 و 2012 ایران هاست طبق راهنمای زیر امکان پذیر می باشد.
 
ابتدا ازطریق راهنمای زیر می بایست اقدام به ساخت اکانت ادمین برای سرویس ایمیل خود نمائید:
( برای ایجاد ایمیل ادمین همانطور که در راهنمای بالا اشاره شده است می بایست تیک Domain Administrator  را هنگام ایجاد ایمیل فعال نمائید )
سپس از طریق اکانت ایمیل ادمین ایجاد شده وارد سرویس ایمیل خود می شوید.طبق راهنمای زیر می توانید این کار را انجام دهید:
همانند شکل زیر وارد قسمت Setting  سپس Domain setting  و بعد Default User Setting  شده و در این صفحه وارد تب Compose  شوید.
در این صفحه می بایست گزینه Enable read receipts by default  که به صورت پیش فرض غیر فعال می باشد را فعال نمائید.
 
 
با فعال نمودن این گزینه تمامی ایمیل های ارسالی از این دامنه به شرط اینکه سرویس مقصد از این قابلیت پشتیبانی نماید، امکان ردیابی خواهند داشت.
بعد از دریافت ایمیل همانند عکس زیر پیغامی در سرویس ایمیل شخص گیرنده دریافت می گردد که اعلام می دارد شخص فرستنده درخواست تایید دریافت ایمیل را دارد و در صورتی که شما گزینه Yes  را انتخاب نمائید، گزارش مربوطه برای فرستنده ارسال می گردد.
 
 
 
در صورتی که شخص گیرنده از نرم افزار ایمیل کلاینت نظیر Microsoft Outlook  استفاده می نماید می بایست تنظیمات مربوطه را طبق راهنمای زیر انجام دهد :
برایOffice 2013  طبق راهنمای زیر وارد File  سپس Options  و در پنجره جاری طبق راهنمای زیر وارد Mail  شده و موارد اشاره شده در تصویر را فعال نمائید.
 
 
برای Office 2007  نیز وارد Tools  سپس Options  در منوی E-mail  گزینه E-mail Options و در منوی Message handling گزینه Tracking Options را کلیک کنید. در صفحه جاری Read receipt را فعال نمائید.
پس از اعمال تغییرات فوق هنگام دریافت ایمیل گزینه زیر نمایش داده می شود و شما می بایست بر روی Yes  کلیک نمائید تا گزارش مربوطه برای فرستنده ارسال گردد.