چگونه قابلیت Delivery report (گزارش تحویل) را فعال کنیم؟

 

فعال نمودن قابلیت  Delivery report ( گزارش تحویل )

 

فعالسازی این قابلیت در سرویس های ایران هاست طبق راهنمای زیر امکان پذیر می باشد.
 
ابتدا از طریق راهنمای زیر می بایست اقدام به ساخت اکانت ادمین برای سرویس ایمیل خود نمائید:

(برای ایجاد ایمیل ادمین همانطور که در راهنمای بالا اشاره شده است می بایست تیک Domain Administrator  را هنگام ایجاد ایمیل فعال نمائید )

سپس از طریق اکانت ایمیل ادمین ایجاد شده وارد سرویس ایمیل خود می شوید.طبق راهنمای زیر می توانید این کار را انجام دهید:

همانند شکل زیر از نوار بالای صفحه وارد قسمتDomain Setting   شوید.
 
 
حال روی User Defaults کلیک کنید.


در این صفحه می بایست گزینه Request read receipts by default  که به صورت پیش فرض غیر فعال می باشد را فعال نمائید.


جهت ذخیره تغییرات روی دکمه Save کلیک کنید.


با فعال نمودن این گزینه تمامی ایمیل های ارسالی از این دامنه به شرط اینکه سرویس مقصد از این قابلیت پشتیبانی نماید، امکان ردیابی خواهند داشت.
بعد از دریافت ایمیل پیغامی در سرویس ایمیل شخص گیرنده دریافت می گردد که اعلام می دارد شخص فرستنده درخواست تایید دریافت ایمیل را دارد و در صورتی که گیرنده گزینه Yes  را انتخاب نمائید، گزارش مربوطه برای فرستنده ارسال می گردد.
 
 
 
در صورتی که شخص گیرنده از نرم افزار ایمیل کلاینت نظیر Microsoft Outlook  استفاده می نماید می بایست تنظیمات مربوطه را طبق راهنمای زیر انجام دهد :
برای انجام تنظیمات طبق راهنمای زیر وارد File  سپس Options  و در پنجره جاری طبق راهنمای زیر وارد Mail  شده و موارد اشاره شده در تصویر را فعال نمائید.
 
 
برای Office 2007  نیز وارد Tools  سپس Options  در منوی E-mail  گزینه E-mail Options و در منوی Message handling گزینه Tracking Options را کلیک کنید. در صفحه جاری Read receipt را فعال نمائید.
پس از اعمال تغییرات فوق هنگام دریافت ایمیل گزینه زیر نمایش داده می شود و شما می بایست بر روی Yes  کلیک نمائید تا گزارش مربوطه برای فرستنده ارسال گردد.