راهنمای استفاده از ابزار تحلیل و آمارگیری church-analytics

Church –analytics یک برنامه ی کامپوتری است که می تواند که وبسایت و داده های در ان را انالیز می کند و به ادمین های ان وبسایت اطلاعات مفیدی مانند: چه کسانی از وبسایت دیدن کرده است , بیشتر چه مقاله هایی بازدید شده اند ,افراد چند دقیقه و چند ساعت در وبسایت مشغول گشت و گذار بوده اند حتی مشخص می کند که بازدید کننده ها از چه کشوری بوده اند.
 
این نرم افزار از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به توضیح مهمترین بخش ان می پردازیم:
 
DASHBORD : در این قسمت اطلاعات مفید و خلاصه ایی به ما نمایش می دهد که به توضیح تعدادی از ان ها بسنده می کنیم .به طور مثال نمودار VISITOR ها را  در ساعات مختلف روز را به صورت یک نمودار گرافیکی نمایش می دهد.همچنین در بخش PLATFORMS مشخص می کند که این بازدیدکننده ها از چه مرورگری برای بازدید از وبسایت شما استفاده کرده اند .در بخش LOCALE  مشخص می کند که بازدید از وبسایت شما بیشتر از چه کشورهایی بوده است و...
 
 
 
VISITORS : در بخش DASHBORD  اطلاعات مربوط به بازدید کننده ها به صورت خلاصه نمایش داده شده بود در صورتی که در این بخش اطلاعات کاملتر و جزیی تر نشان داده شده است .در این بخش می توانیم از بین گزارشات به دست امده فیاتر هایی را اعمال کنیم مثلا میتوانیم گزارشات را بر اساس کشور مرتب نماییم .همچنین در این بخش به ما اطلاع می دهد که بازدید از وبسایت ما از طریق جستجو در google.com  بوده است با اینکه بازدید کننده از طریق کلیک کردن برروی لینکی در سایت دیگری به وبسایت ما راه پیدا کرده است . در این قسمت علاوه بر اینکه زمان حضور بازدید کننده از وبسایت ما را نمایش می دهد به ما گزارش می دهد که این بازدید کننده چه کارهایی و چه action هایی را در وبسایت انجام داده است مثلا تعداد search های که بازدید کننده در زمان حضورش در وبسایت انجام داده است تعداد کلیک هایی که برروی لینک های مختلف انجام داده است و...
 
 
 
 
 
CONTENT  :در این بخش به صورت کلی گزارش می دهد که کدام یک از محتواها و مقاله ها بازدید بیشتری داشته است 
 
 
 
SEARCHES : در این قسمت به ما گزارش می دهد که کدامیک از فایل ها و صفحات وبسایت ما توسط بازدیدکننده ها جستجو شده اند.
 
 
 
 
LINKS : در این قسمت گزارشاتی در رابطه با لینک هایی که در وبسایت ما وجود دارد نمایش می دهد مثلا مشخص می کند که چند نفر برروی لینک مورد نظر ما کلیک کرده اند و مشخص می کند که چند نفر به هر دلیلی موفق به بازدید از وبسایت مورد نظر نشده است .
 
 
 
 
 
PLATFORMS  : در این قسمت گزارشاتی به ما نمایش می دهد که بازدید کننده ها از چه مرورگر و چه سیستم عاملی برای بازدید از وبسایت ما استفاده کرده اند همچنین مشخص می کند که رزولیشن مانیتور ان ها به چه صورت است .
 
 
 
 
LOCALE : در این قسمت گرارشاتی به ما می دهد مبنی بر اینکه بازدید از وبسایت ما بیشتر از چه کشور و یا شهری بوده است.