ثبت DNS سرورهای اختصاصی و نمایندگی حجمی

 

در صورتیکه سروراختصاصی و یا سرویس نمایندگی حجمی در ایران هاست تهیه کرده باشید ، درصورتیکه دامنه ای که سرویس جهت آن خریداری شده و در ایران هاست فعال باشد،  امکان ثبت نام سرورهای اختصاصی به صورت رایگان و تنها یکبار از سمت ایران هاست مقدور خواهد بود.
دامنه های ریلتایم:
چنانچه دامنه شما در پنل ریلتایم ثبت  و فعال باشد، با امکان دسترسی به کنترل پنل دامنه ، قادر خواهید بود ثبت نام سرورهای اختصاصی را انجام دهید .
پس از ورود به کنترل پنل ریلتام و سپس کلیک بر روی گزینه Products و سپس Domains گزینهchild host را انتخاب نمایید.
 
 
تصویر شماره 1
سپس گزینه create را انتخاب نمایید و  با وارد کردن IP سرور اختصاصی (DNS Server ) نام سرورهای اختصاصی خود را تعریف کرده و در نهایت گزینه save  را انتخاب نمایید.
 
 
 
 
 
تصویر شماره 2
 
در صورتیکه گزینه child host را در پنل کنترل پنل دامنه خود مشاهده نمی نمایید، مراتب را از طریق ارسال تیکت به ایران هاست و یا تماس تلفنی با شماره 83305 داخلی 1 یا 2  اعلام نمایید تا این آیکون برای شما فعال گردد.
 
در صورتیکه دامنه شما در پنل هگزانت به ثبت رسیده باشد نیز از طریق ورود به کنترل پنل دامنه ها در هگزانت
می توانید ثبت نام سرورهای اختصاصی خود را انجام دهید.
 
پس از ورود به پنل ، از منوی سمت چپ ، قسمت Domain Names با کلیک بر روی  نام دامنه خود از بخش Name server ، نام سرورهای تنظیم شده بر روی دامنه را خواهید دید و با کلیک بر روی دکمه Nameserver Hosts، قسمت ثبت نام سرورهای اختصاصی قابل دسترس و مشاهده خواهد شد.
 
 
تصویر شماره 3
 
سپس می توانید نام سرورهای اختصاصی با IP سرور را در این بخش اضافه نموده و با انتخاب گزینه New Hostname  رکوردهای DNS دامنه (child Hosts) را به این بخش اضافه نمایید .
 
 
تصویر شماره4
 
 
در غیراینصورت کافیست نام سرورهای  اختصاصی خود را با نام سرویس و IP  سرور به دپارتمان خدمات دامین ایران هاست ارائه دهد تا ثبت DNS های  اختصاصی طبق روال مجموعه ، توسط کارشناسان بخش خدمات دامین ایران هاست برای شما  انجام شود.