نحوه ثبت رایگان DNS دامنه های غیر ir

ثبت DNS چیست و به چه دلیل انجام می شود ؟

 

Name Server ها قسمت بنیادی  (DNS)  می باشند. وب سایتها با استفاده از نیم سرورها امکان استفاده از نامDomain ها را به جای آی پی آدرس آنها (که بخاطر سپردن آنها بسیار دشوار است) می دهند.

به طور کلی ارتباط بین دامین و هاست توسطname server  صورت می پذیرد .

نام DNS انتخابی توسط شرکت ثبت کننده دامین قابل ثبت و تنظیم می باشد. برای هر دامین در هنگام ثبت باید حداقل دو name server تنظیم گردد و این نیم سرورها می بایست مشتقی از نام دامین باشند. به طور معمول به صورت ns1.servername و ns2.servername  می باشند که به جای server name   نام سرور مربوطه قرار خواهد گرفت. اولین نیم سرور به عنوان primary   و دومی به عنوان بک آپ  نیم سرور اولی (زمانیکه اولین نیم سرور در دسترس نباشد) قرار می گیرد .

مثال :

 ns1.iranhost.com : نام  ->   IP : 174.142.50.60

Ns2.iranhost.com : نام  ->   IP : 174.142.50.60

 

از آنجا که امکان تنظیم IP بطور مستقیم روی دامین وجود ندارد، میبایست نامی برای این IP انتخاب نمایید. این عملیات ثبت dns نامیده می شود. ثبت DNS به منزله اختصاص name (نام) به IP می باشد.

جهت بررسی ثبت شدن dns می توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

بررسی ثبت شدن DNS

 نکات عمومی پیش از ثبت :

- جهت ثبت NS برای IP مورد نظر، از آنجا که نام DNS مشتقی از نام دامین است، برای ثبت ns میبایست از طریق شرکتی اقدام نمایید که دامین شما در آنجا ثبت شده باشد.

- برای هر دامین حداقل می بایست دو dns ثبت شود.
 IP -اعلام شده می بایست IP مربوط به DNS server نصب شده روی سرور باشد .
- IP اعلام شده 4-octet (اکتت) (IPv4 ) باشد. مثال : IP : 174.142.50.60


 شما می توانید در خصوص دامنه هایی که در ریلتایم ثبت شده اند از طریق روش زیر ثبت DNS  ها را انجام دهید:
چنانچه رجیسترر دامنه شما Real time Register  باشد ، با توجه به دسترسی که به کنترل پنل دامنه خود دارید ، می توانید نسبت به ثبت نام سرورهای اختصاصی خود اقدام نمایید.

1.بر روی لینک زیر کلیک کنید
http://domaincp.iranhost.com/ca/login
2. بر روی آیکن forgot password کلیک کنید و ایمیلی را که اکانت  reselloبا آن آدرس ایجاد شده را وارد کنید و گزینه یsend  را انتخاب کنید.( این ایمیل همان آدرس ایمیل ادمین دامنه است )
3.در ایمیل ارسال شده به ایمیل مشتری که مطابق با ایمیل موجود در نام کاربری ،لینکی ارائه می شود که با کلیک بر روی آن نیاز به 2 مرتبه وارد نمودن پسورد مورد نظر مشتری است.
4. پس از وارد شدن به کنترل پنل توسط لینک http://domaincp.iranhost.com/ca/login و پسوردی که تنظیم شده است بر روی گزینه ی Products  و سپس Domains کلیک نمایید و سپس نسبت به ثبت نام سرورهای اختصاصی روی دامنه خود از طریق انتخاب دامنه تان و کلیک روی گزینه  Child Host و وارد کردن نام سرور موردنظرتان و آدرسIP سرور اقدام نمایید.
چنانچه این گزینه در کنترل پنل ریلتایم شما فعال نمی باشد ، مراتب را از طریق ارسال ایمیل به info@iranhost.com و یا تماس با تلفن 83305 داخلی 1 یا 2 به بخش امورمشترکین ایران هاست اطلاع دهید، تا امکان آن از سمت کارشناسان مربوطه مقدور گردد.
در صورتیکه دامنه شما در پنلی غیر از ریلتایم در ایران هاست ثبت شده است و یا دامنه ای با پسوندir  دارید می توانید از روش های اعلام شده در ذیل اقدام نمایید:


روش های  ثبت dns

نحوه ثبت NS دامنه های  IR

لازم به ذکراست جهت ثبت dns و ایجادzone  بصورت رایگان، می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید  :

ایجاد Zone و تعریف رکوردهای رایگان

بررسی ثبت شدن DNS

چگونه می توانم نام سرور های ( DNS ) دامین خود را تغییر دهم؟

نام سرور یا name server چیست؟

 

Feedback

با سلام میخواستم dns ست کنم ولی صفحه که باز میشه ارور میده
belal samadi (7/22/2017 at 1:01 PM)
با سلام

مشترک گرامی جهت ثبت DNS دامنه های ثبت شده در پنل realtime می توانید از مسیر ذکر شده اقدام نمایید . در صورتیکه دامنه شما در پنل tucows به ثبت رسیده است لطفاً درخواست ثبت DNSهای اختصاصی را به دپارتمان خدمات دامین ایران هاست ارسال نمایید.

سپاس

حاج اکبری (8/1/2017 at 10:34 AM)