چگونه می توان TomatoCart را در کنترل پنل WSP نصب نمود؟

راهنمای نصب تومیتوکارت (tomatocart)
 
 .htaccess یک فایل پیکربندی برای استفاده در سرورهای وب مبتنی بر لینوکس ، یونیکس و نرم افزار وب سرور Apache است.در صورتیکه فایلی با این نام در سرویس های میزبانی مبتنی بر ویندوز ایجاد شود ، به دلیل اینکه از این فایل پشتیبانی نمی شود ، موجب بروز اختلال در کارکرد وب سایت می شود. از این رو با توجه به این که در فایل های نصبی tomatocart تعداد زیادی فایل .htaccess وجود دارد حتما بایستی قبل از آپلود فایل zip محتوی فایل های نصبی، تمامی فایل های.htaccess  را از میان فایل های نصبی حذف نمایید.
برای انجام این کار محتویات فایل zip که از سایت های مرجع tomatocart دانلود نموده اید را Unzip نموده و توسط قابلیت Search در سیستم عامل کامپیوتر خود فایل های .htaccess را مطابق تصویر زیر Search نموده و تمامی آنها را حذف نمایید.
 
 
بعد از این که فایل های .htaccess را حذف کردید مجددا فولدر مربوطه را zip نمایید ، سپس از طریق آدرس cp.yourdomain ( به جای yourdomain  نام دامین خود را وارد نمایید ) وارد کنترل پنل هاست خود شوید.بر روی فلدر wwwroot کلیک نمایید و فایل زیپ CMS  را با کلیک برروی گزینه Upload ،  آپلود نمایید(جهت آپلود فایل می توانید از نرم افزارهای جانبی مانند Cuteftp نیز استفاده نمایید)
 
بعد از انجام عملیات  upload ، فایل مربوطه را از طریق  گزینه unzip ، از حالت فشرده خارج  نمایید (تنها پسوند zip  قابل قبول است) 
 
در این مرحله و در صفحه جاری با کلیک برروی آیکون قفل مقابل فلدر wwwroot
 
 
گزینه Write  را برای نام کاربری دامین خود انتخاب و روی گزینه save  کلیک نمایید.
 
 
در صفحه اصلی کنترل پنل WSP با نگهداشتن نشانگر موس بر روی آیکن WEB و انتخاب گزینه Websites ، در پنجره باز شده روی دامنه خود کلیک کرده و توجه بفرمایید که تنظیمات مطابق تصویر زیر باشد و تیک Enable Write Permission علامت دار نباشد. در صورتی که تیک این گزینه علامت دار بود تیک را برداشته و دکمه Update را بزنید.
 
 
در قسمت databases گزینه  MySQL 5.xرا انتخاب نمایید.
 
 
در صفحه جاری بر روی Create Database" " کلیک نموده و یک بانک اطلاعاتی با نام دلخواه ایجاد نمایید.
 
 
در صفحه ی جاری پس از انتخاب نام دیتابیس گزینه ی save  را انتخاب نمایید.
 
 
حال بر روی "Create User " کلیک نمایید. در صفحه جاری یک نام کاربری و رمز عبور برای دیتابیس مورد نظر با نام دلخواه وارد نموده و تیک کنار نام دیتابیس مربوطه را زده و سپس روی گزینه save  کلیک نمایید.
 
 
حال آدرس سایت خود را در مرورگر وارد نمایید تا صفحه اول نصب CMS نمایش داده شود.در این مرحله تیک گزینه ی با شرايط مجوز موافقم را علامت دار کنید و بر روی گزینه ادامه کلیک کنید.
 
 
در مرحله بعد با خطای موجود در تصویر زیر مواجه خواهید شد ، این خطا جهت اعطای دسترسی نوشتن (write) به پوشه های مورد نیاز است.
 
 
جهت رفع این مشکل بایستی به تمامی پوشه های ذکر شده دسترسی Write را اعمال نمایید. برای انجام این کار روی آیکون قفل کنار فایل ها و پوشه های ذکر شده در پیغام خطا کلیک نمایید و در صفحه ی موجود گزینه Write  را برای نام کاربری دامین خود انتخاب و روی گزینه save  کلیک نمایید.
 
 
بعد از این که تمامی دسترسی های لازم را اعمال کردید بر روی دکمه "بازبینی مجدد" کلیک نمایید. در صورتی که دسترسی های لازم را اعمال کرده باشید پیغام مشابه با تصویر زیر را دریافت خواهید کرد:
 
 
حال روی دکمه ادامه کلیک نمایید. در این صفحه آدرس دیتابیس سرور ، نام کاربری دیتابیس ، رمز عبور مربوطه و نام دیتابیس را به ترتیب در فیلدها وارد نمایید. ( فیلد مربوط به نوع دیتابیس ، پیشوند جداول دیتابیس به صورت اختیاری بوده و نیازی نیست آن را تغییر دهید )
 
 
نکته : برای یافتن آدرس دیتابیس سرور کافیست به بخش Databases  کنترل پنل هاست خود رفته و روی گزینه Browse Database (که مقابل نام دیتابیس موجود قرار دارد ) کلیک نمایید. در صفحه جاری آدرس آی پی سرور بانک اطلاعاتی در آدرس بار موجود می باشد.(لازم به ذکر است که می توانید از این صفحه برای اتصال به قسمت وب بیس دیتابیس نیز استفاده نمایید.)
 
همچنین می توانید با وارد شدن به کنترل پنل هاست از مسیر Domains > yourdomain > Edit DNS zone Records و مشاهده  Data مربوط به رکورد mySQL آدرس IP مربوط به دیتابیس سرور را مشاهده و استفاده نمایید.
(امکان استفاده از آدرس : mysql.yourdomainname   را نیز خواهید داشت)
 
سپس بر روی گزینه ی ادامه کلیک نمایید .
 
در این مرحله بدون ایجاد تغییر بر روی گزینه ی ادامه کلیک نمایید.
 
 
در این مرحله اطلاعات خواسته شده را به ترتیب وارد و بر روی گزینه ی ادامه کلیک نمایید .
 
 
بعد از گذشت مدت زمان کوتاه فرآیند نصب به پایان خواهد رسید و صفحه ی زیر به نمایش درخواهد آمد.
 
 
حال با وارد نمودن نام دامین خود در مرورگر، صفحه اصلی tomatocart را مشاهده نمایید :
 
 
برای ورود به بخش مدیریت وب سایت آدرس  http://www.yourdomain/admin  (به جای yourdomain  نام دامین خود را وارد نمایید ) را در مرورگر خود وارد نموده  تا صفحه ورود کاربری ظاهر شود. در این پنجره نام کاربری و کلمه عبوری که در مرحله نصب تعریف کرده اید را وارد نمایید .