چگونه می توان Joomla! 3.x را در کنترل پنل WSP نصب نمود؟

راهنمای نصب Joomla! 3.x
 
جهت نصب جوملا نسخه 3 از طریق آدرس) cp.yourdomain  به جای yourdomain  نام دامین خود را وارد نمایید ) وارد کنترل پنل هاست خود شوید.
 
در قسمت databases گزینه  MySQL 5.xرا انتخاب نمایید.
 
 
در صفحه جاری بر روی Create Database" " کلیک نموده و یک بانک اطلاعاتی با نام دلخواه ایجاد نمایید.
 
 
در صفحه ی جاری پس از انتخاب نام دیتابیس گزینه ی save  را انتخاب نمایید.
 
 
حال بر روی "Create User " کلیک نمایید. در صفحه جاری یک نام کاربری و رمز عبور برای دیتابیس مورد نظر با نام دلخواه وارد نموده و تیک کنار نام دیتابیس مربوطه را زده و سپس روی گزینه save  کلیک نمایید.
 
 
در این مرحله به قسمت File Manager رفته و فلدری که به نام دامین شما می باشد را انتخاب نمایید در صفحه جاری با کلیک برروی آیکون قفل مقابل فلدر wwwroot 
 
 
گزینه Write  را برای نام کاربری دامین خود انتخاب و روی گزینه save  کلیک نمایید.
 
 
حال روی فلدر wwwroot کلیک نمایید و فایل زیپ CMS  را با کلیک برروی گزینه Upload ،  آپلود نمایید. (جهت آپلود فایل می توانید از نرم افزارهای جانبی مانند Cuteftp نیز استفاده نمایید)
 
بعد از انجام عملیات  upload ، فایل مربوطه را از طریق  گزینه unzip ، از حالت فشرده خارج  نمایید.  (تنها پسوند zip  قابل قبول است)
 
حال آدرس سایت خود را در مرورگر وارد نمایید تا صفحه اول نصب CMS نمایش داده شود. (در صورت تمایل به تغییر زبان و انتخاب زبان فارسی با انتخاب گزینه ی select languages زبان فارسی را انتخاب نمایید)
 
 
در این مرحله اطلاعات خواسته شده را به ترتیب وارد و بر روی گزینه ی ادامه کلیک نمایید .
 
 
در این صفحه نام هاست( آدرس دیتابیس سرور)، نام کاربری دیتابیس ، رمز عبور مربوطه و نام دیتابیس را به ترتیب در فیلدها وارد نمایید. ( فیلد مربوط به پیشوند جداول به صورت اختیاری بوده و نیازی نیست آن را تغییر دهید )
 
 
نکته : برای یافتن آدرس دیتابیس سرور کافیست به بخش Databases  کنترل پنل هاست خود رفته و روی گزینه Browse Database (که مقابل نام دیتابیس موجود قرار دارد ) کلیک نمایید. در صفحه جاری آدرس آی پی سرور بانک اطلاعاتی در آدرس بار موجود می باشد.(لازم به ذکر است که می توانید از این صفحه برای اتصال به قسمت وب بیس دیتابیس نیز استفاده نمایید.)
 
همچنین می توانید با وارد شدن به کنترل پنل هاست از مسیر Domains > yourdomain > Edit DNS zone Records و مشاهده  Data مربوط به رکورد mySQL آدرس IP مربوط به دیتابیس سرور را مشاهده و استفاده نمایید.
(امکان استفاده از آدرس : mysql.yourdomainname   را نیز خواهید داشت)
 
سپس بر روی گزینه ی ادامه کلیک نمایید .
 
در این مرحله می توانید تنظیمات مربوط به ftp  را انجام هید. توجه داشته باشد که این مرحله کاملا اختیاری است و می توانید بدون تغییر فیلدهای موجود گزینه ی ادامه را انتخاب نمایید.
 
 
بدون ایجاد تغییر بر روی گزینه ی نصب کلیک نمایید.
 
 
بعد از گذشت مدت زمان کوناه فرآیند نصب به پایان خواهد رسید.
 
 
همانطورکه از اخطار مشخص است هم اکنون باید فلدر installation  موجود در فلدر wwwroot  را حذف نمایید.
 
 
بعد از حذف پوشه مربوطه می توانید با وارد نمودن نام دامین خود در مرورگر، صفحه اصلی جوملا را مشاهده نمایید :
 
 
برای ورود به بخش مدیریت جوملا لینک  http://www.yourdomain/administrator  (به جای yourdomain  نام دامین خود را وارد نمایید ) را در مرورگر خود وارد نموده  تا صفحه ورود کاربری ظاهر شود. در این پنجره نام کاربری و کلمه عبوری که در مرحله نصب تعریف کرده اید را وارد نمایید .