چگونه می توان ساخت فایل htaccess. را در Drupal غیر فعال نمود؟

غیر فعالسازی ساخت فایل htaccess. در drupal
 
.htaccess یک فایل پیکربندی برای استفاده در سرورهای وب مبتنی بر لینوکس ، یونیکس و نرم افزار وب سرور Apache است. فایل .htaccess می تواند برای تغییر پیکربندی وب سرور جهت فعال یا غیرفعال کردن قابلیت های اضافی و ویژگیهایی که وب سرور ارائه کرده است ، مورد استفاده قرار گیرد.
در صورتیکه فایلی با این نام در سرویس های میزبانی مبتنی بر ویندوز ایجاد شود ، به دلیل اینکه از این فایل پشتیبانی نمی شود ، موجب بروز اختلال در نمایش قسمت های مختلف سایت و گاهی اوقات باعث بروز خطادر لود وب سایت می شود. جهت برطرف کردن این مشکل باید فایل .htaccess را از فضای هاست تغییر نام داده (به عنوان مثال htaccess.txt ) و یا حذف نمود.
 IIS به خودی خود اقدام به ایجاد فایلhtaccess  نمی نماید. تنها موردی که امکان ایجاد این فایلها به صورت خود به خود را می دهد، CMS های بر پایه PHPمانند Drupal و Prestashop می باشند.
جهت غیر فعالسازی ساخت خودکار فایل .htaccess در Drupal دو راهکار وجود دارد :
 
راهکار اول
 
ابتدا از طریق آدرس cp.yourdomain (به جایyourdomain   نام دامنه خود را وارد نمایید) یا آدرس wsp.iranhost.com  و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور مربوطه وارد کنترل پنل هاست خود شوید.
در صفحه اصلی کنترل پنل WSP گزینه ی File Manager را انتخاب نمایید ، سپس بر روی فولدری که به نام دامنه شما وجود دارد کلیک و سپس وارد فلدر wwwroot  شوید.در این پوشه تمامی فایل ها و فلدر های مربوط یه Drupal قابل مشاهده می باشد.
 
بعد از ورود به فلدر includes و انتخاب فایل file.inc ، محتویات این فایل را کپی کرده و در یک ویرایشگر متنی مانند  Notepad و یا Notepad++ آن راpast  نمایید.
سپس با جستجوی عبارت file_put_contents در این فایل (در ویرایشگر های متنی با انتخاب کلید های CTRL+F امکان جستجو وجود دارد) خط مربوطه را در این فایل پیدا کنید.
حال کافیست مطابق تصویر زیر با اضافه کردن /* به ابتدا و */ به انتهای این عبارت ، آن را comment نمایید و سپس کل محتویات کنونی را مجدداً در فایل file.inc هاست خود قرار داده و ذخیره نمایید.
 
 
 
فرمت نهایی این عبارت در این لینک موجود می باشد.
 
راهکار دوم :
 
با ایجاد پوشه ای با نام .htaccess از ایجاد خودکار فایل با این نام جلو گیری می شود.( وجود پوشه با نام .htaccess موجب بروز اختلال در سرویس های ویندوزی نمی گردد)
با توجه به اینکه امکان ایجاد پوشه ای با این نام در کنترل پنل میزبانی موجود نمی باشد ، لذا جهت انجام این مورد می توانید با استفاده از نرم افزار filezilla به ftp سرور متصل شده و سپس به وسیله ی این نرم افزار نسبت به ساخت پوشه ی .htaccess اقدام نمایید.