چگونه از طریق کلاس PHPMailer فرم تماس با ما ایجاد کنیم؟ (روش1)

 

جهت ارسال ایمیل با استفاده از Class PHPMailer  ابتدا بایستی یک فرم به زبان PHP  طراحی کنیم که بیشتر المان های آن را با استفاده از HTML به وجود می آوریم.
برای ارسال یک ایمیل ساده به چند مورد در صفحه ارسال نیاز داریم که عبارتند از :
 
 
Name  : نام ارسال کننده ایمیل می باشد که در هنگام دریافت ایمیل از جانب آن کاربر نمایش داده می شود.
Email : ایمیل ( پست الکترونیک ) کاربری که ارسال را انجام داده است ، این مورد برای Reply  به این کاربر مهم است. زیرا در صورت ارسال پاسخ باید به این آدرس پاسخ ارسال گردد.
Massage : متنی که کاربر برای ارسال آن از فرم تماس با ما استفاده کرده است.
Captcha : به صورت اختیاری می توانید از این مورد استفاده کنید. البته استفاده از آن به شما توصیه میگردد زیر از ارسال های انبوه و اسپم به Mail Box شما جلوگیری میکند.
برای داشتن یک صفحه ارسال ساده ابتدا فایل زیر را دانلود کنید، داخل این فایل زیپ تمام پیش نیازها برای ارسال ایمیل وجود دارند. میتوانید این موارد را در کنار فرم ارسال قرار دهید تا بتوانید ارسال های بی نقصی داشته باشید .
 
 
این فایل شامل فایل های زیر است :
 
 
 
در بین این فایل ها "contact.php" فایلی است که باید تغییرات زیر را در آن انجام دهیم تا بتوانیم با استفاده ازآن یک فرم تماس با ما داشته باشیم.
 
فایل را با یک ویرایشگر متن باز کرده و به ترتیب در خط های زیر تغییرات لازم را انجام میدهیم:
 
 
49 : در قسمت “host” باید آدرس Mail Server خود را وارد نمائید، که معمولا در ایران هاست mail.yourdomainname میباشد، که به جای yourdomainname  نام دامنه خود را قرار می دهید.
51: در قسمت “Username” باید اکانت ایمیلی که دریافت کننده ایمیل های ارسالی از طرف کاربران است را وارد نمائید که باید به صورت کامل به صورت Account@yourdomain.com” وارد نمائید که account  نام اکانت شما و yourdomain.com نام دامنه شما می باشد.
52: در قسمت “Password” بایستی پسوورد اکانتی که در خط 51 وارد کرده اید را قرار دهید.
54: در قسمت “AddAddress” بایستی اکانتی را وارد کنید که از Mail Domain باشد که دریافت را از طریق آن انجام می دهید. (بر اساس سیاست های اتخاذ شده جدید در ایران هاست باید در این قسمت ایمیلی از Mail Domain خود را وارد نمائید تا Authenticate از طریق آن صورت گیرد.)
55: در قسمت SetFrom بایستی اکانتی را وارد کنید که از Mail Domain باشد که دریافت را از طریق آن انجام می دهید. (بر اساس سیاست های اتخاذ شده جدید در ایران هاست باید در این قسمت ایمیلی از Mail Domain خود را وارد نمائید تا Authenticate از طریق آن صورت گیرد.)
56 & 57 : قسمت های “Subject” و “AltBody” را می توانید با توجه به نیاز خود تغییر دهید.
 
 
باقی موارد را می توانید بدون تغییر باقی بگذارید و بدون مشکل از این فرم استفاده کنید .
در صورت نیاز به تغییر در گرافیک می توانید در فایل CSS تغییرات لازم را انجام دهید.
 
  • در نظر داشته باشید در سرویس های لینوکس ایران هاست امکان استفاده از پورت 25 برای ارسال ایمیل با کدنویسی وجود نداشته و می بایست الزاما از پورت 587 در حالت No Encryption و یا پورت های 465 و 587 تحت SSL یا TLS استفاده نمایید.
  • در صورت استفاده از Encryption می بایست به صورت پیش فرض از گواهی SSL معتبر (Valid) استفاده نمایید تا امکان برقراری ارتباط با میل سرور داشته باشید. به صورت پیش فرض در سرورهای ایران هاست از گواهی SSL از نوع Self-Signed که Invalid می باشد استفاده می گردد.
  • در صورتیکه تمایل به استفاده از گواهی SSL که Invalid است را دارید، می بایست در کدنویسی تابع ارسال ایمیل خود حالت Peer_Verification را غیر فعال نمایید تا Validity یا اعتبار گواهی بررسی نگردد.