چگونه از ایمیل های خود در ایران هاست بروی اکانت Gmail نسخه پشتیبان تهیه کنم ؟

با این راهنما کاربر می تواند از طریق Gmail ولی با آدرس دامنه خودش به ارسال و دریافت ایمیل بپردازد. گوگل تا این زمان 10 گیگ برای این سرویس در نظر گرفته است.

با این سرویس دیگر فضای اختصاص داده شده به ایمیل دامین کاربر به سادگی پرنخواهد شد. لازم به ذکر است که در این حالت هیچ ایمیلی در Mailbox کاربر باقی نمی ماند و تمامی ایمیل ها در حساب Gmail دریافت خواهند شد. علاوه بر این زمانی که کاربر به دلایل مختلف نتواند به صندوق پستی ایمیل دامین خود دسترسی داشته باشد،از طریق Gmail می تواند همانند گذشته به ارسال و دریافت نامه های مربوط به آدرس دامینی خود بپردازد.

در ذیل مراحل راه اندازی این سرویس شرح داده شده است :

ابتدا کاربر باید وارد حساب کاربری ایمیل خود در سایت گوگل می شود. Gmail.com

در گوشه بالا سمت راست بر روی آیکون Setting و مجددا باید بر روی گزینه Setting کلیک کند.

سپس باید وارد قسمت Accounts and Imports شود.

گزینه Send mail as را انتخاب کرده و Add Email Address را کلیک کند.

 

در پنجره باز شده ، کاربر باید نام خود را در بخش Name و آدرس ایمیل دامین خود را در بخش Email Address وارد کرده و سپس بر روی Next کلیک کند.

 

 

گزینه Alias بهتر است غیر فعال باشد.

Alias: وقتی این گزینه فعال باشد دو اتفاق می افتد. با فرض مثال، کارمندی در برخی اوقات از طرف مدیر خود با آدرس وی نامه ارسال می کند. وقتی این کارمند بخواهد از طرف خودش به مدیر نامه ارسال کند یک نسخه از نامه مجددا به آدرس خود او ارسال می شود (در حالی که در پوشه Send او نیز موجود است) و اتفاق دیگر اینکه اگر کارمند نامه ای را از مدیر خود دریافت کند و بخواهد با کلیک بر گزینه Reply به نامه مدیر خود پاسخ بدهد، در قسمت To: به جای آدرس مدیر ، آدرس اصلی خود کارمند قرار می گیرد.

 

 

    در پنجره بعدی کاربر باید در بخش سرور ، سرور میل خود را وارد کرده و در کادر پایین نام کاربری و رمز مربوط به ایمیل مورد نظر را تایپ کند.

سپس در کادر Port، پورت 25 را انتخاب کرده و در پایین گزینه Unsecured Connection را فعال نماید.

با کلیک بر روی گزینه Add Account در صورتی که اطلاعات را درست وارد کرده باشد،ارتباط با سرور برقرار شده و ایمیل مربوطه ثبت می شود.

 

 

 

در پنجره بعدی آدرس ثبت شده کاربر باید تایید شود. گوگل بصورت خودکار به همان آدرسی که ثبت شده است (آیمیل دامین کاربر) ایمیلی برای تایید آدرس ارسال می کند. کاربر باید وارد صندوق پستی ایمیل واقع در آدرس دامنه خود شده و کد فعال سازی موجود در ایمیل را در کادر Verification Code وارد کند.

 

 

پس از اینکه آدرس ایمیل تایید شد کاربر می تواند حساب خود را به عنوان حساب پیش فرض تعریف کند. بدین ترتیب تمام ایمیل های ارسال         شده از حساب Gmail کاربر به نظر می رسد که از آدرس دامین وی ارسال شده است. کاربر می تواند هنگام ارسال ایمیل از بخش From         آدرس فرستنده (آدرس دامین)را انتخاب کند.
قدم بعدی فعال کردن سرویس POP3 است.کاربر مجددا وارد صفحه Setting شده و باید در قسمت Check Mail using POP3 بر روی گزینه Add a POP3 mail Account کلیک کند. در پنجره باز شده کاربر آدرس ایمیل ثبت شده در مراحل قبل را وارد کرده و با کلیک بر روی Next وارد پنجره تنظیمات می شود. کاربر اطلاعات خواسته شده را طبق تصویر وارد و سپس از بخش Port، باید پورت 110 را انتخاب کند.

 

 

در بخش پایین گزینه ای با عنوان Lable incoming message وجود دارد که در حالت عادی نیازی به فعال کردن آن نیست. این گزینه زمانی مفید است که کاربر چندین آدرس به Gmail خود متصل کرده است، با این ویژگی و انتخاب یک برچسب در کادر مقابل آن، نامه های دریافتی از آن آدرسها هرکدام دارای برچسب مخصوصی می شوند.
با کلیلک بر روی گزینه Add account آدرس ثبت شده و با بستن پنجره جاری Gmail شروع به بررسی تنظیمات می کند.
 
قابل ذکر است که با اتصال آدرس Gmail با نرم افزارهای در یافت ایمیل(Outook) کاربر از روی دستگاه خود هم می تواند به ایمیل ها دسترسی داشته باشد.
 
همینطور در نظر داشته باشید که نرم افزار SmarterMail امکان دریافت کلیه محتویات صندوق های پستی پیشین را به ایمیل اکانت های جدید شما در ایران هاست فراهم می نماید لذا می توانید محتوای Backup خود در Gmail را مجددا وارد Smartermail نمایید .
 
برای انتقال Mailbox فعلی خود (Gmail) به Smartermail می توانید از راهنمای زیر استفاده نمایید :
 
http://www.support.iranhost.com/kb/a286/mailbox-migration.aspx