چگونه می توان از File Manager استفاده نمود؟

 

ابزار File Manager کنترل پنل Helm  دارای قابلیت آپلود فایل نمی باشد. بنابراین چنانچه نیاز به آپلود فایلی در File Manager هاست خود دارید می توانید از پروتکل FTP   و با وارد کردن آدرس: ftp.yourdomain (به جای yourdomain نام دامین خود را وارد نمایید.) در قسمت Address در My Computer سیستم خود و با نام کاربری و رمزعبور ساخته شده در قسمت FTP Accounts اینکار را انجام دهید و یا از سایت های ارائه دهنده سرویسFTP  مانند www.net2ftp.com (لینک راهنما : http://support.iranhost.com/KB/a445/net2ftpcom.aspx) و یا نرم افزار های جانبی مانندCuteFTP   (لینک راهنما : http://support.iranhost.com/KB/a450/cuteftp.aspx) استفاده نمایید.

 

ابزار File Manager  به شما امکان دسترسی، تغییر، ایجاد و جابجایی پوشه ها و اسناد را می دهد . برای ورود به این ابزار بر روی آیکون File Manager  در صفحه دامین خود کلیک نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

با انتخاب این گزینه وارد محیط مدیریت فایل های خود می شوید. در این صفحه تمامی پوشه ها و اسناد موجود در فضای اختصاص یافته به شما نمایش داده می شوند.

 

برای دیدن حجم هر یک از پوشه ها، گزینه Show Folder Size  را فعال کرده و بر روی دکمه Save  کلیک نمایید.

 

در تصویر زیر این گزینه و همچنین محل نمایش حجم هر پوشه با خطوط قرمز مشخص شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

برای حذف یک پوشه کافیست ، پوشه یا فایل مورد نظرتان را با استفاده از مربع سفید مجاور آن انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه ضربدر قرمز رنگ واقع در بالای صفحه File Manager  کلیک نمایید.

 

برای فشرده سازی و zip  کردن یک پوشه ابتدا پوشه مورد نظر را توسط مربع مجاور آن انتخاب کرده وسپس بر روی آیکون    کلیک نمایید. بسته به حجم پوشه مورد نظر، مدتی زمان خواهد برد تا File Manager  یک فایل با فرمت .zip و با نام دامین شما از پوشه انتخاب شده ایجاد کند.

 

تصویر زیر محل این گزینه را نشان می دهد .

 

 

 

 

 

 

 

 

برای Unzip  یا بازکردن یک فایل فشرده با فرمت .zip از آیکون    استفاده نمایید. برای این کار کافیست ابتدا فایل zip  مورد نظر را با تیک زدن مربع مجاورش انتخاب نموده و سپس روی این گزینه کلیک نمایید.

 

تصویر زیر آیکون گزینه مذکور را نمایش می دهد .

 

 

 

 

 

 

 

برای ایجاد یک سند جدید بر روی آیکون    کلیک نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

با انتخاب این گزینه، محیطی جهت ویرایش محتوای سند نمایش داده می شود.

 

 

 

 

 

 

 

با استفاده از این محیط می توانید متن کد های خود را در داخل قسمت مربوطه وارد نمایید و پس از اتمام کار در فیلد Save File To آدرس مورد نظر را جهت ذخیره فایل وارد کرده و در قسمت Save File As  نام فایل و پسوند موردنظر را مشخص نمایید.

 

در پایان نیز برای ثبت عملیات بر روی گزینه Save کلیک نمایید.

 

برای ایجاد یک پوشه (Folder) ، ابتدا بر روی آیکون    کلیک کرده سپس نام دلخواه خود را برای پوشه در فیلد ظاهر شده وارد کرده و تیک سبز رنگ را کلیک نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

برای جابجا کردن یک پوشه به مسیر دیگر، ابتدا پوشه یا فایل مورد نظر را توسط مربع مجاور آنها انتخاب کرده، سپس آدرس مقصدی را که قصد جابجایی پوشه به آنجا را دارید را در فیلد Destination Folder وارد نموده و در پایان بر روی آیکون   کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید ، پوشه logs درحال جابجایی به پوشه ی wwwroot  می باشد.

 

برای کپی کردن یک پوشه یا فایل به محلی دیگر همانند مرحله قبل عمل نمایید، تنها با این تفاوت که در پایان بر روی آیکون   کلیک کنید.