چگونه می توان حساب FTP ایجاد نمود؟

به منظور مشاهده و ویرایش حساب های کاربری FTP ، و همچنین ایجاد یک حساب کاربری با سطوح دسترسی متفاوت ابتدا بر روی گزینه Domain  در صفحه اول کنترل پنل کلیک کرده، سپس نام دامین خود را از لیست موجود انتخاب نمایید. در صفحه لود شده مانند تصویر زیر بر روی گزینه FTP Accounts کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

با انتخاب این گزینه، لیستی از حساب های کاربری FTP موجود مشاهده خواهید نمود. همواره با ثبت دامین، به طور خودکار یک حساب کاربری FTP همنام با دامین شما ساخته می شود. (برای مثال اگر اسم دامین شما yourdomain.com  باشد، حساب کاربری FTP  شما نیز با نام yourdomian.com  به ثبت خواهد رسید) و رمز عبور آن نیز، همان رمز عبور کنترل پنل Helm مربوط به شما می باشد. اما اگر شما نیاز به ساخت یک یا چندین حساب دیگر برای کاربران خود داشته باشید، می توانید از این پنجره استفاده نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

بر روی گزینه Add New  در پایین سمت راست پنجره مذکور کلیک نمایید تا پنجره زیر برای شما به نمایش درآید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در قسمت FTP Username  می توانید نام کاربری دلخواهتان را وارد کنید. (این نام حساس به حروف بزرگ و کوچک نمی باشد.)

 

FTP Server : نشان دهنده نام دامنه سرور FTP  مربوط به هاست شما می باشد.

 

FTP Server IP : نمایش دهنده آدرس IP سرور FTP  مربوط به هاست شماست.

 

Password : در این قسمت می توانید رمز عبور مربوط به حساب کاربریتان را وارد نمایید. (این رمز عبور حساس به حروف بزرگ و کوچک است.)

 

Confirm Password  : در این قسمت باید رمز عبور خود راجهت تایید مجددا وارد کنید .

 

مجوز Can Read From Folder : با فعال شدن این مجوز حساب کاربری ساخته شده می تواند محتویات پوشه یا پوشه های تعیین شده را بخواند.

 

مجوز Can Write To Folder : با فعال شدن این مجوز کاربر مورد نظر می تواند محتویات پوشه یا پوشه های تعیین شده را تغییر دهد، پاک کند و یا فایل جدیدی داخل آن ایجاد کند.

 

FTP Folder : در این قسمت می توانید به صورت دستی آدرس پوشه مورد نظرتان را وارد نمایید. یا با کلیک بر روی آیکون مقابل این فیلد    پنجره زیر ظاهر می شود که می توانید تمامی پوشه های موجود را جستجو کرده و پوشه مورد نظرتان را از بین آنها انتخاب کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(نکته: با انتخاب یک فولدر دسترسی های داده شده به تمامی زیر شاخه های آن نیز داده می شود.)

 

در پایان برای ثبت اطلاعات وارد شده بر روی گزینه Save  کلیک نمایید.

 

همچنین برای حذف یک حساب کاربری می توانید بر روی نام آن در لیست کلیک کرده، سپس گزینه Delete  را انتخاب نمایید .