چگونه نرم افزار mail در اندروید را تنظیم کنیم؟

 

برنامه مدیریت صندوق پستی Email را در تلفن همراه و یا تبلت اندرویدی (Android) خود باز کرده، در بین گزینه های موجود گزینه Other (دیگر) را انتخاب نمایید.
 
در صورتی که برنامه دریافت Email  خاصی نصب نکرده اید برای دسترسی به برنامه پیش فرض اندروید، وارد بخش Setting  (تنظیمات) شده و وارد بخش Accounts  (حساب ها ) شوید.
 
 
 
در صفحه بعد گزینه Manual setup (تنظیمات دستی) را انتخاب نمایید.
 
در صفحه بعدی نوع اکانت را POP3 یا IMAP انتخاب نمایید و سپس دکمه Next (بعدی) را بزنید. با توجه به اینکه معمولا از تلفن هوشمند یا تبلت به عنوان دستگاه جانبی برای بررسی ایمیل ها استفاده می شوئ جهت جلوگیری از حذف ایمیل ها از میل سرور پیشنهاد می شود گزینه IMAP را انتخاب نمایید.
 
 
 
 
 
در این صفحه میبایست تنظیمات مربوط به Incoming  server  (سرور دریافت کننده) را وارد نمایید:
 
 
 
 1. در قسمت IMAP Server مقدار زیر را وارد نمایید : 
   mail.yourdomain.com را در مرورگر خود وارد نمایید (توجه داشته باشید به جای yourdomain.com نام دامنه خود را وارد نمایید). به آدرسی که ریدایرکت میشوید توجه نمایید.این آدرس، آدرس اصلی میل سرور میباشد. از اولین کاراکتر بعد از https:// تا آخر  .com قبل از / را کپی کنید و آن را در IMAP Server وارد نمایید.
 2. قسمت Security type (حالت امنیتی) را روی حالت Off و یا none قرار دهید.
 3. شماره پورت را روی 143 قرار دهید.
 4. در قسمت User name و Password نام اکانت و رمز عبورایمیل اکانت مورد نظر را وارد نمایید و سپس دکمه Next را بزنید.
در این صفحه میبایست تنظیمات مربوط به Outgoing server (سرور ارسال کننده) را وارد نمایید:
 
 
 1. در قسمت SMTP Server مقدار زیر را وارد نمایید :
   mail.yourdomain.com را در مرورگر خود وارد نمایید (توجه داشته باشید به جای yourdomain.com نام دامنه خود را وارد نمایید). به آدرسی که ریدایرکت میشوید توجه نمایید.این آدرس، آدرس اصلی میل سرور میباشد. از اولین کاراکتر بعد از https:// تا آخر  .com قبل از / را کپی کنید و آن را در SMTP Server وارد نمایید.
 2. قسمت Security type (حالت امینتی) را روی حالت Off و یا none قرار دهید.
 3. شماره پورت را روی 2525 و یا 25 قرار دهید.
 4. در قسمت User name و Password نام اکانت و رمز عبورایمیل اکانت مورد نظر را وارد نمایید و سپس دکمه Next را بزنید.سپس دکمه Next را بزنید و در مرحله بعد پیغام برقراری ارتباط با سرور را مشاهده خواهید کرد.
 

 

Add Feedback